عنوان خبر   :

تحقیق و تفحص از وزارت صمت درباره تأمین کالاهای اساسی در مجلس کلید خورد+ متن طرح

دسته بندی :اخبار برگزیده
تاریخ ثبت    :5/5/1400
لینک خبر    : http://www.foodpress.ir/post.aspx?ID=2a747c795ae342c3bc5285124d344f65

تحقیق و تفحص از وزارت صمت درباره تأمین کالاهای اساسی در مجلس کلید خورد+ متن طرح

عضو هیات رئیسه مجلس گفت‌: تحقیق و تفحص از وزارت صمت در بحث تامین کالاهای اساسی در مجلس کلید خورد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر گفت: تحقیق و تفحص از وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت بازرگانی دولتی ایران در مجلس کلید خورد.

وی افزود: نمایندگان درخواست‌کننده برای این تحقیق و تفحص به دنبال آن هستند تا از نحوه تأمین کالاهای اساسی در سال‌های قبل تفحص به عمل آید.

متن کامل طرح تحقیق و تفحص از وزارت صنعت، معدن و تجارت و اسامی درخواست کنندگان این تفحص به شرح زیر است:

باسمه تعالی

تقاضای تحقیق و تفحص در خصوص عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص نحوه تأمین و توزیع کالاهای اساسی

با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال 1400 به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» نام‌گذاری نمودند، لازم است مجلس از حیث وظیفه نظارتی خود نسبت به پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در مسیر ارائه خدمات به مردم اقدام کند. یکی از موانع در مسیر توزیع کالاهای اساسی عملکرد ضعیف دستگاه‌های متولی تأمین و توزیع کالاهای اساسی است، به گونه‌ای که در تأمین و توزیع گندم، آرد و نان مشکلات عدیده‌ای برای مردم به وجود آمد و همچنین به دلیل عملکرد ضعیف در نظارت گندم، آرد و نان با یارانه دولتی به کشورهای همسایه قاچاق گردیده است. در خصوص تأمین و توزیع روغن، شکر، مرغ و برنج و دیگر کالاهای اساسی مدیریت مناسبی انجام نشده و بعضا کالاهای خریداری شده توسط شرکت بازرگانی دولتی جهت تنظیم بازار و توزیع بین مردم به نحو مناسبی توزیع نمی‌گردد. لازم است عملکرد شرکت بازرگانی دولتی و دیگر متولیان در این خصوص ارزیابی شود تا در این حوزه اگر سوء مدیریت وجود داشته با متخلفان و خاطیان برخورد جدی شود.

ضمنا در انتصابات مدیران، واگذاری سیلوها و نحوه وصول مطالبات شرکت‌ها و دستگاه‌های متولی مکاتباتی در خصوص عملکرد وزارات صنعت، معدن و تجارت و شرکت بازرگانی دولتی واصل شده است که بیانگر حاکم بودن رابطه بر ضابطه و عدم توجه به شایسته سالازی است. لازم است بررسی شود عملکرد این سازمان‌ها و دستگاه‌ها به چه نحو انجام می‌شود. بنابراین برای روشن شدن این موضوع لازم است در این حوزه تحقیق و تفحص انجام گیرد.

1-حسینعلی حاجی دلیگانی
2-سید مصطفی آقامیرسلیم
3-احسان ارکانی
4-سلمان اسحاقی
5-روح اله ایزدخواه
6-علی اکبر بسطامی
7-هاجر چنارانی
8-انور حبیب‌زاده بوکانی
9-علی حدادی
10-محمدحسین حسین‌زاده
11-اسماعیل حسین زهی
12-حسین حق‌وردی
13-علی خضریان
14-حسین رجایی ریزی
15-سیداحمد رسولی‌نژاد
16-ابراهیم رضایی
17-قاسم ساعدی
18-مالک شریعتی نیاسر
19-مهدی شریفیان
20-مهدی طغیانی
21-کمال علیپور خنکداری
22-سید مهدی فرشادان
23-محمدحسین فرهنگی
24-احمد محرم‌زاده یخفروزان
25-جلال محمودزاده
26-حسین میرزایی
27-مجید نصیرایی
28-غلامحسین کرمی

منبع:فارس