پنج شنبه 26 فروردين ماه 1400  -  Thursday, April 15, 2021
eco 1چاپ و بسته بندی2pegah
دیگه چه خبر
1
چهار شنبه 17 دى ماه 1399 ساعت 1:30

۵ روش مشاهده سریع سوابق بیمه با کدملی

در حال حاضر بیش از ۴۴ میلیون نفر بیمه شده تامین اجتماعی هستند که در بخش های دولتی و خصوصی مشغول به خدمت می باشند و به صورت ماهانه حق بیمه پرداخت می کنند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام کارمند، حق بیمه ای که به تامین اجتماعی پرداخت می شود (در صورتی که بیمه شده اجباری باشد)، بخشی سهم کارمند و بخشی سهم کارفرما است که بایستی به صورت ماهانه و منظم توسط کارفرما پرداخت شود.

حق بیمه از حقوق کارمندان کسر می شود و توسط کارفرما به بیمه تامین اجتماعی پرداخت می شود. برای اطمینان از اینکه حق بیمه شما به طور منظم از سوی کارفرما پرداخت می شود باید سوابق بیمه خود را چک کنید چرا که در صورت عدم پرداخت حق بیمه و یا ایجاد وقفه در پرداخت حق بیمه، در زمان بازنشستگی برای بیمه شده مشکلاتی به وجود می آید.

روش های مختلفی برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی ارائه شده تا کارمندان بتوانند به راحتی از سوابق بیمه خود مطلع شوند. سایت تامین اجتماعی، اپلیکیشن تامین اجتماعی من، کد دستوری #۴* و مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری ها، ۴ روش مشاهده سوابق بیمه هستند که توسط سازمان تامین اجتماعی ارائه شده اند.

با این حال با توجه به شیوع بیماری کرونا و جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعب و کارگزاری های بیمه، مراجعه حضوری به این مراکز توصیه نمی شود و بهتر است از روش های غیرحضوری مشاهده سوابق بیمه استفاده کنید.

در ادامه روشهای غیر حضوری مشاهده سریع سوابق بیمه با کد ملی را می خوانید. با ما همراه باشید.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی در سایت تامین اجتماعی

برای مشاهده سابقه بیمه در ابتدا باید در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کنید. پس از تایید ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی می توانید از روشهای مختلف سوابق بیمه خود را استعلام کنید. برای مشاهده سوابق بیمه مراحل زیر را باید طی کنید:

. مراجعه به سامانه بیمه تامین اجتماعی به آدرس es.tamin.ir

. ورود به سامانه با درج کد ملی و گذر واژه

. انتخاب گزینه کلیه سوابق از بخش بیمه شدگان

مشاهده سوابق بیمه در برنامه تامین اجتماعی من

برنامه تامین اجتماعی من که تنها نسخه اندروید آن موجود است، توسط سازمان تامین اجتماعی توسعه یافته و یکی دیگر از روشهای مشاهده سوابق بیمه است. برای دانلود این برنامه می توانید به سایت سازمان تامین اجتماعی به آدرس tamin.ir مراجعه کنید و آخرین نسخه این برنامه را دانلود کنید و یا به کافه بازار مراجعه و «تامین اجتماعی من» را جستجو کنید.

دقت کنید در هنگام ورود به برنامه باید شماره تلفن همراهی را که با آن در سایت تامین اجتماعی ثبت نام نموده اید، وارد کنید. پس از ورود، به بخش بیمه شدگان بروید و با وارد کردن کد ملی و گذرواژه می توانید سوابق بیمه خود را مشاهده کنید.مشاهده سوابق بیمه با کد دستوری ۴#*

کد دستوری یا USSD یکی از روشهای ارائه خدمت استعلام سوابق بیمه است که توسط سازمان تامین اجتماعی ارائه شده است. به یاد داشته باشید که پیش از بررسی و مشاهده سوابق بیمه با کد USSD باید در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کنید.

برای استفاده از این روش باید کد #۴* را شماره گیری نمایید. سپس عدد ۳ که مربوط به تامین اجتماعی است را انتخاب کنید. در مرحله بعد عدد ۲ که استعلام ها است، را بزنید. در مرحله بعد عدد ۱ ، آخرین سابقه را وارد کنید. در مرحله آخر از شما کد ملی را می خواهد. با وارد کردن کد ملی آخرین سابقه بیمه شما نمایش داده می شود.

مشاهده سوابق بیمه با برنامه کارمند

به غیر از راه هایی که در بالا به آن اشاره کردیم امکان مشاهده سوابق بیمه از طریق برنامه کارمند نیز وجود دارد.

کارمند اپلیکیشنی است که در دو نسخه اندروید و IOS  منتشر شده است و علاوه بر مشاهده سوابق بیمه امکانات مختلفی را به کاربران ارائه می کند.
از دیگر امکانات این برنامه استعلام دفترچه بیمه، پرداخت قبوض، استعلام مرسولات پستی، محاسبه حقوق بیکاری، استعلام صحت کد ملی، استعلام شماره شبا، یادآوری چک، استعلام سهام عدالت، محاسبه حقوق بازنشستگی، نوبت گیری تعویض پلاک، استعلام خلافی خودرو، مشاهده عوارض خودرو، نقشه مراکز معاینه فنی، استعلام معاینه فنی، قیمت گوشی دست دوم، نرخ طلا و ارز، ... است.

چند نکته در خصوص مشاهده سوابق بیمه

۱-برای ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی باید شماره تلفن همراه به نام فرد بیمه شده باشد. در صورتی که خطی به نام خود ندارید باید به صورت حضوری به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنید.

۲- پس از انجام مراحل ثبت نام، اطلاعات شما صحت سنجی می شود و نتیجه آن طی ۴۸ ساعت و به صورت پیامکی برای شما ارسال می شود. چنانچه در اطلاعات ثبت نامی مشکلی باشد باید به شعبه یا کارگزای مراجعه کنید.

۳- گذرواژه را در جایی حفظ کنید تا در مراجعات بعدی دچار مشکل نشوید.  

۴- اگر در سوابق بیمه خود وقفه ای مشاهده کردید با کارفرما در میان بگذارید و در صورت عدم پذیرش از سوی کارفرما به بیمه مراجعه کنید.

۵- سوابق بیمه اغلب با تاخیر ۱ ماهه در سامانه درج می شود. بنابراین آخرین سابقه شما در سامانه باید برای دو ماه پیش باشد.

۶- در صورت بروز مشکل در فرآیند ثبت نام و یا در مشاهده سوابق بیمه خود می توانید با واحد ارتباط با مشتری سازمان تامین اجتماعی از طریق سایت crm.tamin.ir و یا شماره تلفن ۱۴۲۰ تماس حاصل نمایید.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
shirinvatan
goncheh1
pegah2
nazgol
tabiat
haraz1
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
tejarat talaie
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
vioni
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
حلبچی