چهار شنبه 3 بهمن ماه 1397  -  Wednesday, January 23, 2019
مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyeco 1
اخبار برتر
1
سه شنبه 29 خرداد ماه 1397 ساعت 13:14

محسن بهرامی رسما از تنظیم بازار رفت/ بازار مواد غذایی رنگ تعامل و آرامش می گیرد؟

مواد غذایی> اقتصاد غذا – پس از مدتها بحث و گمانه زنی بالاخره محسن بهرامی ارض اقدس رسما از دبیری ستاد تنظیم بازار کنار رفت و حسن یونس سینکی فرمان دبیری کارگروه تنظیم بازار را به دست گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابلاغی تمامی اختیارات خود در کارگروه تنظیم بازار را به سینکی معاون امور اقتصادی و بازرگانی خود تفویض کرد.
بنا بر این گزارش، عملکرد کارگروه تنظیم بازار  در دولت یازدهم و دوازدهم بسیار پرحاشیه و ناراضی کننده بود به طوری که نه تنها مردم و مصرف کنندگان بلکه تولیدکنندگان نیز از تصمیمات این کارگروه ناراضی بوده و گلایه داشتند. گلایه هایی که بخش مهمی از آنها به نحوه اداره جلسات و دعوتها و اولویت بندی موضوعات بر می گشت. وظایفی که عملا محسن بهرامی ارض اقدس بر عهده داشت و نتیجه آنها گرانی، کمبود و برهم خوردن بازار مواد غذایی طی این سالها بود.
اما فارغ از همه این موضوعات نحوه عملکرد محسن بهرامی در خصوص قیمت روغن نباتی و دخالت آشکار وی در مراودات بخش خصوصی در حالی که سالها سابقه حضور در صنعت روغن نباتی را داشت سرو صدای زیادی به پا کرد تا جایی که حتی برخی افراد خارج از صنعت روغن نباتی نیز به رفتارهای بهرامی در خصوص انجمن روغن نباتی، قیمت روغن نباتی و دخالتهای وی در تصمیمات صنعت روغن نباتی خرده گرفتند و رفتار وی را ناشی از برخوردهای شخصی تفسیر کردند که تا کنون در مدیران دولتی کمتر دیده شده بود.
عملکرد بهرامی در ستاد تنظیم بازار عملا نتوانست دولت، تولیدکنندگان و حتی مردم را راضی نگه دارد اما دوران بهرامی در تنظیم بازار را نمی توان در همین موارد بررسی کرد زیرا حاشیه های محسن بهرامی بر عملکرد او در تنظیم بازار سایه افکنده بود؛ اظهار نظر بهرامی در خصوص اینکه «مردم فعلا گرانی را تحمل کنند» که در شبکه های اجتماعی به صورت گسترده منتشر شد و همچنین تصویری از حضورش در مصر و بر سر قبر محمدرضا شاه پهلوی آنهم با کت و شلوار عملا بهرامی را باحاشیه های پررنگ تر از متن درگیر کرده بود.
حال باید دید حضور حسن یونس سینکی که در دولت یازدهم نتوانسته بود انتظارات را برآورده کند در این دوره می تواند خاطرات عملکرد مطلوبش در دولت اصلاحات را زنده کرده و با ایجاد تعامل و همراهی با بخش خصوصی بازار مواد غذایی را آرام کرده و به ثبات برساند و بازار مواد غذایی رنگ آرامش بگیرد یا اینکه اینبار نیز در بر همین پاشنه خواهد چرخید؟!

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
ghoncheh
شیرین عسل1
روغن نازگل
زر فروکتوز
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
اقتصاد سبز
تک ماکارون
تیتر20
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
جوان
فودیار
vioni
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
www.addlikebutton.net