سه شنبه 24 مهر ماه 1397  -  Tuesday, October 16, 2018
eco 1مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markkety
دیگه چه خبر
1
دو شنبه 2 بهمن ماه 1396 ساعت 10:54

تغذیه مناسب برای پیشگیری از افسردگی‌ های زمستانی

مواد غذایی> متخصص تغذیه درخصوص تغذیه مناسب برای جلوگیری از افسردگی در فصل زمستان توضیحاتی را ارائه داد.

 سیدضیاالدین مظهری متخصص تغذیه در خصوص تغذیه مناسب تاثیرگذار بر روند افسردگی‌های زمستانی توضیح داد: کمبود این ماده معدنی نه تنها موجبات افسردگی(Depression) افراد را فراهم می‌آورد، بلکه بروز ترس و چیره‌تر شدن خستگی را نیز به تهی شدن ذخایر بدن از این ریزمغذی نسبت می‌دهند. برطرف کردن نیاز بدن از طریق مکمل یاری و یا منابع غذایی حاوی سلنیوم که منجر به رفع کمبود این ماده معدنی گردد، به سرحال شدن و برطرف نمودن افسردگی منجر خواهد شد.

مظهری گفت: ضمنا سلنیوم به علت خاصیت ضدزنگ‌زدگی و یا آنتی‌اکسیدانی، رادیکال‌های آزاد و مهاجم را خنثی می‌کند و از سرطانی شدن سلول‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد و همانند سایر آنتی‌اکسیدان‌ها بر روی ساز و کار مغز و شبکه در هم تنیده اعصاب، تاثیر مثبت می‌گذارد و احتمالا از بروز آلزایمر(Alzheimer) زودرس جلوگیری می‌کند.

وی افزود: غنی‌ترین منبع غذایی سلنیوم، فندق برزیلی می‌باشد که بالغ بر 2500 برابر بیشتر از سایر آجیل‌ها، حاوی ماده معدنی سلنیوم است، ولی غذاهای دریایی، صدف، ماهی و آبزیان دیگر، دانه‌ها و غلات کامل پرک شده، جگر مرغ و جوجه پرورش یافته در هوای آزاد نیز از دیگر منابع غذایی سلنیوم محسوب می‌شوند.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: از استفاده خودسرانه مکمل‌های حاوی سلنیوم باید خودداری شود، چرا که دریافت زیاد آن از طریق مکمل‌ها و غذاها مسمومیت‌(Poisoning)های خطرناکی را ایجاد می‌نماید، ولی استفاده از منابع غذایی آن و مخصوصا ماهی‌های مختلف که علاوه بر دارا بودن سلنیوم، غنی از اسیدهای چرب امگا-3 و پروتئین‌های حیوانی با ارزش بیولوژیکی بالاتر و صدها ترکیب مفید دیگر می‌باشند، بدون وارد آمدن صدمه‌ای به سلامتی، به نشاط شما خواهند افزود.

مظهری گفت: آهن از جمله مواد معدنی بسیار پراهمیت و دارای وظایف و خواص متعدد می‌باشد. کم‌ خونی(Anemia) و تهی شدن بدن از ذخایر آهن، دو حالت بسیار نزدیک به‌هم هستند. تفاوت این دو موضوع، در سطور زیر به صورت ساده بیان گردیده است.

این متخصص تغذیه گفت: کم خونی یعنی تهی شدن گلبول‌های قرمز خون از آهن و افت غلظت هموگلوبین. در این حالت حجم گلبول‌های قرمز کوچک‌تر از معمول می‌شود و رنگ پریده‌تر و به رنگ قرمز روشن در می‌آیند. چنین گلبول‌هایی توانایی لازم را جهت انتقال اکسیژن کافی از شش‌ها به سلول‌های بافت‌های بدن دارا نیستند و تحت تاثیر این رویداد، در افراد مبتلا به کم خونی، آزاد شدن انرژی در سلول‌های بدن با تاخیر انجام می‌شود و این موضوع بر عملکرد و توانایی سلول‌های بدن تاثیر منفی می‌گذارد.

منبع:شفا آنلاین
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
روغن نازگل
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زر فروکتوز
شیرین عسل1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی دلوسه
تک ماکارون
تیتر20
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
جوان
فودیار
آیدین
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
زر ماکارون
اقتصاد سبز
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
www.addlikebutton.net