یک شنبه 22 تير ماه 1399  -  Sunday, July 12, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
پنج شنبه 22 خرداد ماه 1399 ساعت 13:10

خریدوفروش ۲.۵ میلیون تن انواع کالای اساسی در سامانه وزارت جهاد کشاورزی

مواد غذایی> مدیر کل آمار و فناوری اطلاعات وزارت جهاد کشاورزی از خرید و فروش دو و نیم میلیون تن کالا در سامانه بازارگاه این وزارت خانه خبر داد.

کریم احمدی شب گذشته در گفتگو با خبر ۲۱ شبکه یک سیما با بیان اینکه این سامانه از چهار ماه پیش با توزیع سویا و جو و اکنون با عرضه ذرت کار خود را آغاز کرده است گفت: همه ذینفعان در داخل سامانه در حال ساماندهی هستند تا بتوانند نیازهای خود را از این طریق تأمین کنند.

وی افزود: زمانی که کالا، آزاد عرضه می‌شود امکان نظارت سیستمی بر آن وجود ندارد، اما سامانه می‌تواند آن را مدیریت کند.

مدیر کل آمار و فناوری اطلاعات وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه سامانه بازارگاه با شفافیت موجب کاهش قیمت‌ها می‌شود گفت: به عنوان نمونه این سامانه توانست قیمت کنجاله سویا را که دو هزار و ۷۰۰ تومان مصوب شده بود به قیمت دو هزارو ۳۵۰ تومان کاهش دهد.

احمدی گفت: سقف خرید در سامانه طراحی و پیاده سازی شده است و در مرغداری‌ها مشکلی برای تعیین سقف خرید نداریم، اما زمانی تأمین نیازمان به اندازه‌ای نیست که پاسخگو باشد بنابراین مجبوریم مدیریت شده کارها را انجام دهیم و کمتر از نیاز عرضه کنیم تا بتوانیم کالا جایگزین و تأمین کنیم.

وی افزود: روش‌های سیستماتیک را در سامانه بازارگاه پیش بینی کرده ایم و با توجه به ظرفیت‌های دامداری و مرغداری این روش‌ها قابل مدیریت است.

مدیر کل آمار و فناوری اطلاعات وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای تراکنش‌های مالی بین بانکی، بانک مرکزی سقف ۵۰ میلیون تومان را قرار داده است و بانک کشاورزی با بانک مرکزی در ارتباط است تا بتواند مجوزهایی را برای پرداخت‌های بین بانکی در درگاه‌های خود برای این سامانه ایجاد کند.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
زرفروکتوز1
pegah3
sobhan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
آب معدنی واتا
تیتر20
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان