یک شنبه 31 شهريور ماه 1398  -  Sunday, September 22, 2019
pegaheco 1
دیگه چه خبر
1
شنبه 28 ارديبهشت ماه 1398 ساعت 11:36

روش هایی برای نابودی قند‌ها از بدن

غذا و تغذیه> آیا شما اضافه وزن دارید؟ آیا همیشه هوس خوردنی‌های شیرین می‌کنید؟ آیا شما با انجام رژیم‌های کم چرب، باز هم لاغر نمی‌شوید؟ یا حتی شاید بدتر، آیا شما به دیابت نوع ۲ مبتلا شده‌اید؟ اگر شما به هر کدام از سوال‌های بالا پاسخ مثبت دادید، وقتش است که قند را تا حد امکان از بدن خود دور کنید. اما چطور می‌توان چنین کرد؟

تصمیم به انجام این سم‌‌زدایی بگیرید: شما می‌توانید در همین لحظه این کار را بکنید. تنها باید تصمیم بگیرید. بگویید: «وقتش است قند را کنار بگذارم و زندگی سالم‌تری داشته باشم.»

از همین لحظه دیگر مواد قندی مصرف نکنید: گفتنش بسیار راحت‌تر از انجام آن است. در همین لحظه قند و شیرینی‌های دیگر را کامل ترک کنید. دیگر حتی از شیرین‌کننده‌های مصنوعی نیز استفاده نکنید.

 این مواد اشتهای شما را برای مصرف قند افزایش داده و سبب ذخیره چربی می‌شوند. از موقعی که تصمیمتان را گرفتید، کلیه غذاهایی که دارای روغن‌ هیدروژنه یا چربی‌های ترانس یا مونوسدیم گلوتامات (MSG) هستند را نیز باید کنار بگذارید.

آب، قهوه و چای بنوشید: به بیان دیگر، کالری ننوشید. از نوشیدن آب میوه‌ها به‌ویژه انواع صنعتی احراز کنید. مصرف آب میوه طبیعی و سبزیجات مانعی ندارد اما سعی کنید در مقادیر مناسب و به اندازه استفاده نمایید. به هیچ‌وجه نوشابه یا نوشیدنی‌های ورزشی مصرف نکنید.

مقداری پروتئین به رژیم غذاییتان اضافه کنید: انرژی موردنیازتان در طول روز را با مصرف مقداری پروتئین، به‌ویژه در نوبت صبحانه، تامین نمایید. این امر به تنظیم مقدار قند خون و انسولین شما کمک می‌کند و از اشتهای شما برای غذاهای شیرین می‌کاهد.

کربوهیدرات و قند مناسب را مصرف کنید: اغلب می‌گویند در رژیم غذایی کم قند، باید که از قندها به صورت کامل دوری کرد. اما انواعی از کربوهیدرات‌ها هستند که شما می‌توانید هر چقدر که میل دارید از آنها استفاده کنید: «سبزیجات»، اما حواستان باشد که از سبزیجات نشاسته‌ای استفاده نکنید. نباید سیب زمینی، کدو مسما و چغندر بخورید. این کار تنها برای ۷ روز الزامی است. پس از یک هفته، می‌توانید دوباره از این مواد استفاده کنید.

مقداری چربی استفاده کنید: چربی‌ها لزوما شما را چاق نمی‌کنند. اما این قندها هستند که نقش اصلی را در چاق<Obese> شدن بر عهده دارند. چربی‌ها به شما احساس سیری القا می‌کنند و قند خون شما را متعادل نگاه می‌دارند. بدن شما برای انرژی دهی به سلول‌هایتان و دریافت مقادیر بالای انرژی، نیازمند چربی‌ها است.

برای سخت‌ترین مرحله آماده شوید: حالات اضطراری کاهش قند خون واقعی هستند. برای خودتان یک بسته مقابله با حالت اشتهای اضطراری قند آماده کنید. مانند مقداری از مواد پروتئینی، میوه‌جات و مقداری اندکی چربی.

منبع:آرمان
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
haraz1
پگاه
nazgol
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
تیتر20