شنبه 3 آبان ماه 1399  -  Saturday, October 24, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
0
پنج شنبه 1 خرداد ماه 1399 ساعت 11:4

ذخایر روغن صنایع غذایی رو به اتمام است/ احتمال تعطیلی صنایع کنسرو و بیکاری گسترده

دبیر انجمن صنایع کنسرو با بیان اینکه ذخایر روغن صنایع رو به اتمام است و احتمال تعطیلی این واحد های تولیدی وجود دارد گفت: در صورتی که روغن مورد نیاز کارخانه های کنسرو تامین نشود، اشتغال بالای این صنایع تهدید و موجب بیکاری طیف وسیعی از افراد می شود.

سید محمد میررضوی دبیر انجمن صنایع کنسرو ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: بخش عمده روغن خوراکی کشور وارداتی است و برای تامین این محصول، دانه های روغنی به کشور وارد و در داخل تبدیل به روغن می‌شود یا این نیاز از محل واردات روغن خام تامین می‌شود.

وی افزود: برای تامین این نیاز باید تسهیل ارز توسط دولت صورت گیرد و در صورتی که  ارز مورد نیاز در اختیار وارد کنندگان قرار نگیرد، به طور قطع برای تولید انواع مواد غذایی از جمله انواع کنسرو و سس دچار مشکل خواهیم شد.

دبیر انجمن صنایع کنسرو ایران ادامه داد: در صورت عدم تامین ارز مورد نیاز واردات در آینده با کمبود روغن مواجه خواهیم بود به همین منظور از ارگان های دولتی ذی ربط از جمله بانک مرکزی تقاضا می شود که به این موضوع توجه داشته باشند و پیش بینی های لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: در صورتی که روغن مورد نیاز کارخانه های کنسرو در کشور تامین نشود، اشتغال بالای این صنایع تهدید و موجب بیکاری طیف وسیعی از افراد می شود؛در حال حاضر کرونا مشکلات زیادی برای صنایع غذایی ایجاد کرده است، امیداوریم که موضوع تامین روغن مزید بر علت نشود.

رضوی  با بیان اینکه  صنایع کنسرو کشور هنوز با کمبود مواجه نیستند اما ذخایر آنها در حال مصرف است گفت: در صورتی روغن مورد نیاز آنها جایگزین نشود، در آینده با کمبود این محصول اساسی برای تولید مواجه خواهند شد.

رضوی اظهار داشت: روغن مورد نیاز کشور توسط بخش بازرگانی دولت و  شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و بخش خصوصی به کشور وارد می شود و به طور معمول این بخش ها ذخایری دارند اما در صورتی که واردت این محصول تداوم نداشته باشد، ذخایر موجود آنها نیز ظرف یک تا دو ماه آینده تمام می شود و باید پیش بینی های لازم صورت گیرد و ارز مورد نیاز واردات اختصاص یابد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
زرفروکتوز1
sobhan
nazgol
شیرین عسل1
pegah4
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
زر ماکارون