سه شنبه 9 آذر ماه 1400  -  Tuesday, November 30, 2021
مهگلpeminaچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 18 مهر ماه 1400 ساعت 12:15

سرپرست معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

تحویل کود به کشاورزان هنگام کاشت؛ تسویه در زمان برداشت

کشاورزی> سرپرست معاونت امور زراعت گفت: شرکت بازرگانی دولتی کودهای پایه مورد نیاز کشاورزان را در ابتدای فصل کاشت تحویل آنها می دهد و مبلغ آن را هنگام برداشت دریافت می کند.

به گزارش صدا و سیما، علیرضا مهاجر افزود: یکی از بحث‌های مهم در طی یکی دو سال اخیر عدم استفاده کافی کشاورزان از کودهای پایه از جمله فسفات، پتاس و اوره به دلیل گرانی و کمبود آن‌ها است.

وی ادامه داد: برای رفع این مشکل و برای این که عملکرد غلات و محصولات پاییزه کاهش پیدا نکند با دستور وزیر جهاد کشاورزی مقرر شدکودهای پایه پتاس، اوره و فسفر در زمان کاشت در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد ام مبلغ آن در زمان برداشت محصول از کشاورز دریافت می‌شود.

مهاجر تصریح کرد: در این طرح که توسط شرکت بازرگانی دولتی و شرکت خدمات حمایتی به صورت توأمان انجام می‌شود قراردادی میان شرکت بازرگانی دولتی و کشاورز منعقد می‌شود مبنی بر این که کود مورد نیاز کشاورزان در ابتدای کاشت محصول در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و هیچ مبلغی بابت آن دریافت نمی‌شود.

وی گفت: به این ترتیب شرکت بازرگانی دولتی متعهد می‌شود که هنگام برداشت محصول را از کشاورزان بخرد و در همان زمان نیز مبلغ کود از کشاورزان گرفته می‌شود.

سرپرست معاونت امور زراعت وزارت کشاورزی افزود: این طرح به آن دلیل اجرایی شده است که کودهای پایه گران است و تهیه آن برای کشاورزان بسیار مشکل شده در همین راستا و برای حمایت از تولید و کمک به کشاورزان هم کشت قراردادی به انجام می‌رسد و هم مبلغ کود برای کاهش فشار مالی کشاورزان در زمان برداشت دریافت می‌شود.

مهاجر با اشاره به این که کود پایه به مقدار کافی تهیه شده است، ادامه داد: کشاورزان با مراجعه به واحدهای خدمات روستایی و کارگزاران مناطق خود می‌توانند کود مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی گفت: در واقع این یک کشت قراردادی میان زارع و شرکت بازرگانی دولتی است که در قبال تحویل محصول در زمان برداشت، کود پایه در اختیار کشاورزان در ابتدای کاشت قرار می‌گیرد و مبلغ هنگام برداشت دریافت می‌شود.

سرپرست معاونت امور زراعت وزارت کشاورزی افزود: نکته مهم این است که بابت این تأخیر در پرداخت نیز هیچ مبلغی به عنوان سود به مبلغ اولیه کودهای پایه اضافه نمی‌شود.

مهاجر گفت: امیدواریم با اجرای این طرح کودهای پایه با سهولت در اختیار کشاورزان قرار گیرد و محصولاتی مانند غلات، جو، گندم و کلزا به بهترین شکل در مزارع کشت شود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
پگاه-خامه
taknan2
روغن غنچه
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
haraz
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan2
فشذهشف2
نازگل
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
گروه صنعتی پارس استا
tejarat talaie
آیدین
zar
صنایع غذایی سحر همدان
kandoj
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
تیتر20
ارسال پیامک
ardineh
حلبچی
ariantaem
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر