سه شنبه 9 آذر ماه 1400  -  Tuesday, November 30, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2مهگل
اخبار برتر
1
سه شنبه 6 مهر ماه 1400 ساعت 8:56

رئیس هیات مدیره کانون صنایع غذایی:

سیستم حواله ای سبوس بسیار فاسد است/ نمایندگان دولتی نبوغی در خرید خارجی نداشته اند

مواد غذایی> اقتصاد غذا – سیستم حواله ای سبوس بسیار فاسد است و مابه التفاوت آن به دست مردم نمی رسد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادغذا «فودپرس»، محمدرضا مرتضوی رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران صبح امروز در صبحانه کاری اتاق تهران که با حضور سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد طی سخنانی ضمن بیان مطلب فوق افزود: حواله های سبوس بیرون در کارخانه های آرد خرید و فروش می شود و ما به التفاوت قیمت سبوس به دست مردم نمی رسد و فساد بسیار زیادی در این بخش وجود دارد.
وی افزود: کارخانجات آرد با دامداران بر سر قیمت سبوس توافق کردند اما متاسفانه برخی افراد در وزارت جهاد کشاورزی دامداران را تحریک کردند تا قیمت توافقی سبوس  اجرایی نشود و من می توانم این ادعا را اثبات کنم.
رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی در خصوص وضعیت هزینه های آسیابانی گفت: قرار بود افزایش هزینه های آسیابانی از محل فروش سبوس تامین شود اما به دلیل اعمال سیاست قیمتی سبوس مقرر شد دولت زیان کارخانجات را بپردازد و این در حالی است که کارخانجات باید مواد اولیه خود را طی دو سه ماه به صورت نقدی بخرند و با مشکل جدی نقدینگی مواجه هستند و نباید طوری عمل شود که دولت با تاخیر زیان کارخانجات را پرداخت کند.
مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص خریدهای خارجی غلات گفت:  سابقه چهل ساله من در همراهی با دولت ها و حضور در خریدهای خارجی نشان می دهد که تاکنون نماینده دولتی را ندیده ام که نبوغی در خرید خارجی داشته باشد در حالی که بخش خصوصی می تواند در این زمینه کمک دولت باشد.
وی خاطرنشان کرد: سالانه میلیون ها تن غلات وارد کشور می شود و این خرید ها با نوساناتی در بخش قیمت همراه است و باید تدبیری شود تا این نوسانات قیمتی در قیمت های واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی لحاظ شود.


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
haraz
نازگل
روغن غنچه
پگاه-خامه
taknan2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
mihan2
فشذهشف2
زرفروکتوز1
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
ardineh
zar
حلبچی
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
آیدین
kandoj
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
رستوران حاج محسن1
ariantaem
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
tejarat talaie