یک شنبه 25 آذر ماه 1397  -  Sunday, December 16, 2018
eco 1مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markkety
دیگه چه خبر
0
یک شنبه 11 آذر ماه 1397 ساعت 12:3

چرا آب هم می خورید چاق می‌شوید؟

غذا و تغذیه> محققان می‌گویند که مصرف کمتر کالری روزانه، تنها راه و البته موثرترین راه برای لاغرشدن نیست. از نظر آن‌ها از عادات روزانه شما گرفته تا موقعیت جغرافیایی که در آن روزهایتان را می‌گذرانید، می‌توانند بر وزن شما تاثیر بگذارند.


با فلفل میانه‌ای ندارید؟

خوردن غذا‌های تند، یکی از راه‌های موثر در کاهش وزن است. شاید به همین دلیل است که هندی‌ها، اغلب اندام متناسبی دارند و امید به زندگی هم در کشورشان بالاتر است. متخصصان تغذیه می‌گویند، هر دانه فلفل تندی که به غذایتان اضافه می‌کنید، می‌تواند به شما در رسیدن به هدف کاهش وزن کمک کند.


از سطح دریا زیاد دور نیستید؟

محققان می‌گویند، ارتفاع محل زندگی شما از سطح دریا، بر میزان اضافه وزنتان تاثیر می‌گذارد. آن‌ها در بررسی‌هایشان ثابت کردند زنان و مردانی که کمتر از ۵۰۰ متر بالای سطح دریا زندگی می‌کنند، وزنشان بالاتر از همتایانی است که محل زندگی‌شان سه‌هزار متر از سطح دریا بالاتر است.


در شهری کوچک زندگی می‌کنید؟

حتی ابعاد شهری که در آن، روزهایتان را می‌گذرانید هم بر وزن شما تاثیر می‌گذارد. محققان می‌گویند، افرادی که در شهری با جمعیت بیشتر از یک میلیون نفر زندگی می‌کنند، بیشتر از ساکنان روستا یا شهر‌های کوچک در معرض خطر چاقی قرار دارند، چراکه سرعت بالای زندگی در شهر‌های شلوغ، احتمالا میل افراد به استفاده از وسایل حمل‌ونقل را بالا می‌برد و برخلاف روستائیانی که عادت به قدم‌زدن و پیاده طی‌کردن مسیر دارند، آن‌ها را به سکون دعوت می‌کند.


خنده‌رو نیستید؟

این بار هم محققان ثابت کردند که خنده بر هر درد بی‌درمان دواست. آن‌ها می‌گویند، کسانی که در برنامه‌های مفرح شرکت می‌کنند و از ته دل می‌خندند، وزن پایین‌تری دارند. با توجه به بررسی‌های انجام شده، ۱۵ دقیقه استند‌آب کمدی، می‌تواند ۱۰ تا ۴۰ کالری از شما بسوزاند و اگر زمان حضور در این برنامه‌های شاد را بیشتر کنید، قطعا هر روز کالری بیشتری خواهید سوزاند، به شرط آنکه با یک بسته چیپس، روی صندلی‌های سالن نمایش ننشینید.


اینترنتی خرید می‌کنید؟

درست است که خرید اینترنتی، به شما در صرفه‌جویی در وقت و هدفمند کردن لیست سفارش‌هایتان کمک می‌کند، اما این شیوه برطرف‌کردن نیازها، می‌تواند وزنتان را هر روز بالاتر ببرد. به گفته محققان، یک ساعت خریدکردن، ۱۸۰ کالری از شما خواهد سوزاند. پس این راه لاغرشدن را از خود دریغ نکنید.

ماشین ظرف‌شویی خریده‌اید؟

درست است که شستن ظرف‌ها با ماشین ظرف‌شویی، در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کند، اما می‌تواند شما را هر روز چاق‌تر کند. محققان می‌گویند تنها نیم ساعت شستن ظرف‌ها با دست، ۱۱۰ کالری می‌سوزاند. رقم خوبی است؛ نه؟


گیم‌باز نیستید؟

اگر عاشق بازی‌های فکری هستید، یک دلیل دیگر برای خوشحالی‌شان را به شما معرفی می‌کنیم؛ سوزاندن کالری بیشتر. بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که فعالیت مغزی بیشتر، شما را از خطر چاقی نجات می‌دهد. به گفته محققان، هر ساعت درگیر بودن با بازی‌های فکری، زمینه را برای ۲۰ درصد بیشتر کالری سوزاندن فراهم می‌کند.

منبع:میزان
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
شیرین عسل1
روغن نازگل
زر فروکتوز
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
آیدین
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
vioni
تک ماکارون
تیتر20
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
اقتصاد سبز
جوان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
فودیار
زر ماکارون
صنایع غذایی ب آ
www.addlikebutton.net