سه شنبه 4 ارديبهشت ماه 1397  -  Tuesday, April 24, 2018
مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyeco 1
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 2 آذر ماه 1395 ساعت 10:13

شاهرخ ظهیری پیشکسوت صنایع غذایی:

سازمان تأمین اجتماعی به ولی‌نعمت واحدها وبنگاه‌های اقتصادی تبدیل‌ شده است

سازمان تأمین اجتماعی تنها به‌حق بیمه‌هایی که از کارگران و کارفرماها دریافت می‌کند قانع نیست و دائم با حسابرسی دفاتر شرکت‌ها به دنبال کسب درآمدهای بیشتر است.

شاهرخ ظهیری پیشکسوت صنعت غذایی کشور و مشاور کمیسیون کشاورزی و آب اتاق تهران معتقد است مدیریت سازمان تأمین اجتماعی از دولت باید گرفته شود و به بخش خصوصی داده شود. او می‌گوید:« باوجود اینکه تمام درآمدهای این سازمان از سوی کارگران و کارفرمایان تأمین می‌شود ولی این سازمان خدمات مناسبی را ارائه نمی‌دهد و با فشار اقتصادی بر واحدها و بنگاه‌های صنعتی به اقتصاد کشور هم ضربه‌های بسیاری وارد کرده است.»

او بابیان اینکه مشکلات واحدها و بنگاه‌های اقتصادی با سازمان تأمین اجتماعی به امروز و دیروز بازنمی‌گردد بلکه سالیان سال است که وجود دارد، می‌گوید:« سازمان تأمین اجتماعی هرچقدر اوضاع اقتصادی در کشور بدتر باشد برای تأمین هزینه‌هایش فشار بیشتری بر واحدها تحمیل می‌کند و اصلاً به شرایط اقتصادی کشور، رکود و... همه کاری ندارد و توجه نمی‌کند.»

این پیشکسوت صنعت کشور در ادامه می‌گوید:« سازمان تأمین اجتماعی تنها به‌حق بیمه‌هایی که از کارگران و کارفرماها دریافت می‌کند قانع نیست و دائم با حسابرسی دفاتر شرکت‌ها به دنبال کسب درآمدهای بیشتر است، کارشناسان این سازمان برای هر خریدی که شما انجام داده‌اید طلب بیمه می‌کنند، برای کرایه حمل بار طلب بیمه می‌کنند و هر چیز دیگری که تصور کنید و درنهایت حتی مفاساحساب هم نمی‌دهند و همه‌چیز را به‌صورت علی الحساب درنظر می گیرند تا دستشان برای دریافت هزینه‌های بیشتر و حسابرسی‌ها باز باشد و این در شرایطی است که حتی وزارت اقتصاد و دارایی چنین عملکردی ندارد.»

شاهرخ ظهیری می‌گوید:« درحالی‌که همه سرمایه‌های سازمان تأمین اجتماعی از طریق کارگران و کارفرمایان تأمین‌شده و می‌شود ولی حالا سازمان تأمین اجتماعی به ولی‌نعمت واحدها تبدیل‌شده و با سنگ‌اندازی‌ و ایجاد چالش‌، نارضایتی‌های بسیاری را به وجود آورده و ضربه‌های بسیاری به اقتصاد کشور زده و حتی برخی از واحدها را زمین‌گیر کرده است.»

او در ادامه و با توجه به چالش‌هایی که به وجود آمده راه‌حل خود را این‌گونه بیان می‌کند:« به نظرم با توجه به این شرایط سازمان تأمین اجتماعی را باید از دولتی بودن خارج کنند و مدیریت آن را به بخش خصوصی و کسانی که سرمایه‌های این سازمان را تأمین کرده‌اند، واگذار کنند و نظارت‌های شدید بر عمکرد آن به وجود آورند. شما توجه داشته باشید باوجود همه آن دریافتی‌ها از کارگران و کارفرمایان بازهم این سازمان خدمات مناسب در اختیار افراد قرار نمی‌دهد و بسیاری از افرادی که تحت پوششان این بیمه هستند دوباره از بیمه‌های تکمیلی خصوصی استفاده می‌کنند. سازمان تأمین اجتماعی هم‌اکنون مدیریت مناسبی ندارد و در سال‌های گذشته هم با سوء مدیریت‌ها روبه‌رو بوده است؛ مثلاً می‌توان به پرونده قضایی که برای سعید مرتضوی در سازمان تأمین اجتماعی شکل‌گرفته و درحال رسیدگی است، به‌عنوان یک نمونه مشخص نگاه کرد تا متوجه شد که سرمایه‌های این سازمان به‌جای اینکه صرف درمان و ارائه خدمات به کارگران، بازنشستگان و ... شود در چه زمینه‌هایی هزینه شده است. بنابراین اگر مدیریت این سازمان به بخش خصوصی واگذار شود و نظارت عالی بر آن وجود داشته باشد، حتماً نتایج بهتری خواهد داشت.»

به گفته ظهری عملکرد نامناسب سال‌های گذشته در سازمان تأمین اجتماعی باعث شده این سازمان درحال حاضر ورشکسته باشد و در تأمین هزینه‌های درمانی، پرداخت حقوق بازنشستگان و... دچار مشکل شود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
zarforoktoz
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
روغن نازگل
shirinasal3
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
جوان
فودیار
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
اقتصاد سبز
BA
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
آیدین
www.addlikebutton.net