جمعه 4 اسفند ماه 1396  -  Friday, February 23, 2018
eco 1مه کامه
اخبار برگزیده
1
شنبه 20 آبان ماه 1396 ساعت 22:15

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران :/

سرمایه‌گذاری در کشاورزی ایران فضای امنی برای اروپایی‌هاست

صنایع غذایی> رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد که فضای امن اقتصادی و موقعیت خاص ایران در تولید محصولات کشاورزی فرصت بسیار مناسبی برای اتحادیه اروپا است.

کاوه زرگران امروز در نشست فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی تهران و هیات تجاری کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا می تواند شریک اقتصادی و تجاری مناسبی برای تولیدکنندگان ایرانی باشد، چراکه ایران در سال های بعد از انقلاب، رشد قابل توجهی را در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی به دست آورده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران افزود: ضمن اینکه سطح تولید بسیاری از محصولات غذایی و کشاورزی تا جایی افزایش یافته که مازاد نیاز داخلی صادر می شود. به گونه ای که شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار صادرات محصولات غذایی در سال ۲۰۱۲ داشته ایم. همچنین عمده اقلام صادراتی و کشاورزی در سال های آینده نیز تعریف شده است اما سهم اتحادیه اروپا از واردات محصولات کشاورزی ایران اندک است.

وی اظهار کرد: تولیدکنندگان ایرانی می توانند در زمینه های انتقال تکنولوژی و دانش، استانداردهای به روز بین المللی مواد غذایی، تشکیل تیم های مشترک تحقیق و توسعه و نیز تجارت محصولات کشاورزی و غذایی و تامین مواد اولیه، در کنار تامین ماشین آلات تولیدی با اعضای اتحادیه اروپا همکاری مشترک داشته باشند. همچنین باید در روابط بانکی و مالی ایران و اروپا تجدیدنظر کرد و زمینه ساز تحول در این حوزه بود. از سوی دیگر ضرورت دارد با توجه به شرایط هزینه های بین دو طرف کاهش و مناسبات تجاری افزایش یابد.

زرگران ادامه داد: این در حالی است که ثبات اقتصادی ایران در سالهای اخیر و میزان جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در حوزه های مختلف نشان می دهد که ایران یک کشور امن برای سرمایه گذاری خارجی است. ضمن اینکه نرخ تورم از نیمه دوم سال ۱۳۹۲ روندی نزولی طی کرده است و نرخ ارز باوجود کاهش قابل توجه قیمت نفت و استمرار تحریم ها در برخی از حوزه ها با کمترین نوسانات مواجه بوده است.

وی افزود: ایران بارها اعلام کرده که آماده جذب سرمایه خارجی است و به شرکت های متقاضی نیز کمک خواهد کرد. ضمن اینکه زنجیره تولید ایران به عنوان یک بخش فعال و پویا از این قاعده مستثنی نیست و البته موقعیت خاص ایران در تولید محصولات کشاورزی به همراه فضای امن اقتصادی انگیزه خوبی برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا  فراهم می کند.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
farda2
روغن نازگل
تلگرام فودپرس
haraz1
zarforoktoz
shirinasal3
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
فودیار
آرد سازی پوسان
آب معدنی واتا
اقتصاد سبز
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
vioni
ارسال پیامک
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
BA
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
زر ماکارون
جوان
گروه صنعتی نان سحر
www.addlikebutton.net