پنج شنبه 25 شهريور ماه 1400  -  Thursday, September 16, 2021
pegahpeminaچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 13 مهر ماه 1399 ساعت 10:37

مخالفت شدید وزارت جهاد کشاورزی با واردات میوه/ تولید سرانه ایران ۲.۵ برابر جهان است

کشاورزی> مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: وزارت جهاد کشاورزی ومعاونت باغبانی به شدت مخالف واردات همه انواع میوه است و اجازه نخواهد داد این اتفاق بیافتد.

زهرا جلیلی مقدم، مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی، در مورد مجوز واردات همه انواع میوه ها گفت: ایران جزو بزرگترین تولید‌کنندگان میوه در دنیاست. سرانه تولید میوه در ایران دو نیم برابر سرانه تولید میوه در جهان است. از طرفی تنوع میوه در کشور داریم، انواع میوه‌های مربوط به مناطق سردسیر، معتدله، و مناطق نیمه گرمسیری و حتی مناطق گرمسیری رو در کشور داریم.

وی افزود: بنابراین نیازی به واردات میوه نیست. حتی در برخی میوه‌ها مازاد تولید داریم که ضروری است که برای صادرات آن برنامه ریزی کنیم.

جلیلی مقدم در مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی در مورد واردات میوه گفت: وزارت جهاد کشاورزی، معاونت باغبانی با این موضوع به شدت مخالف است و اجازه نخواهد داد این اتفاق بیافتد. تنها 4 میوه گرمسیری، که شرایط خاصی رو برای تولید می‌خواهند یعنی موز، انبه، آناناس، نارگیل وارد می‌شوند که آن هم به دنبال محدود کردن واردات  هستیم و برنامه‌ریزی برای افزایش تولید در داخل کشور رو در دست اقدام داریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: ما بارها با واردات میوه مخالفت کرده‌ایم. واردات میوه، تحت هر عنوانی به صلاح نیست، ما برای برخی محصولات، مانند مرکبات، در کشور کمبود صنایع تبدیلی و تکمیلی وابسته داریم و ظرفیت خالی برای محصولات خارجی نداریم.

منبع:ایلنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
فشذهشف2
taknan2
زرفروکتوز1
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
nazgol-98
mihan2
goncheh-98
haraz1
پگاه-خامه
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
tejarat talaie
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
ardineh
صنایع غذایی دلوسه
zar
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
حلبچی
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تیتر20
vioni
صنایع غذایی مسرور