شنبه 4 فروردين ماه 1397  -  Saturday, March 24, 2018
eco 1مه کامه
اخبار برگزیده
0
چهار شنبه 25 مرداد ماه 1396 ساعت 10:2

قیمت مواد غذایی در قطر افزایش یافت

به دنبال شدت گرفتن تحریم های عربی علیه قطر، قیمت مواد غذایی در این کشور با سیر افزایشی روبرو شد و بازار مسکن هم کساد شد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، تحریم های اقتصادی علیه قطر که به سرکردگی عربستان سعودی و همکاری بحرین و امارات متحده عربی علیه قطری ها از چند ماه قبل کلید خورده، اکنون موجب افزایش قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در این کشور شده است، البته این روند صعودی به گونه ای نیست که اقتصاد این کشور را به طور شدیدی تحت الشعاع خود قرار دهد.  

 قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در قطر در ماه گذشته میلادی یعنی جولای در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۴.۵ درصد افزایش نشان می دهد که این میزان افزایش بیشترین رقم از حداقل سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد محسوب می شود.

 قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در قطر در مقایسه با ماه قبل از آن ۴.۲ درصد افزایش یافته است. از سویی دیگر بسیاری از محصولات لبنی و مواد غذایی که پیش از این از مرزهای عربستان به قطر وارد می شدند به دلیل تحریم های عربی باید مسیر زیادی را بپیمایند تا وارد قطر شود که این خود هزینه ای را بر روی این اقلام تحمیل می کند.  

البته قیمت پوشاک، کفش، مبلمان و لوازم خانگی در ماه گذشته میلادی در قطر کاهش پیدا کرده و علت آن این است که قطری ها برای واردات این کالاها با قیمت بالا هم مشکلی ندارند؛ اما محصولات غذایی به دلیل محدودیت برای ماندگاری،  افزایش قیمت به خود گرفته اند.

 قیمت مسکن و خدمات شهری هم در ماه گذشته میلادی در قطر ۳.۶ درصد کاهش پیدا کرده است که بیشترین رقم در حداقل چند سال اخیر است؛ ضمن اینکه بانک های سعودی، اماراتی و بحرینی اقدام به برداشت سپردهای و وام های خود از قطر کرده اند تا نقدینگی را در بخش بانکداری قطر با چالش روبرو کنند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
تلگرام فودپرس
zarforoktoz
haraz1
روغن نازگل
shirinasal3
farda2
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ارسال پیامک
تیتر20
فودیار
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
BA
رستوران حاج محسن1
اقتصاد سبز
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
vioni
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
جوان
زر ماکارون
www.addlikebutton.net