سه شنبه 29 خرداد ماه 1397  -  Tuesday, June 19, 2018
eco 1مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markkety
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 18 آبان ماه 1395 ساعت 12:57

رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان موادغذایی هم صنف خبر داد:/

نامه‌نگاری برای شناسایی کارگاه‌های زیرزمینی صنایع غذایی/ صادرکنندگان ایرانی مورد تأیید روسیه نیستند

صنایع غذایی> رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان موادغذایی هم صنف از نامه‌نگاری با وزارت بهداشت و سازمان استاندارد برای شناسایی کارگاه‌های غیر مجاز و زیرزمینی فعال در صنعت غذا خبر داد.

مهدی کریمی تفرشی اظهار داشت: طی نامه‌نگاری که با وزارت بهداشت و سازمان استاندارد داشته‌ایم، درخواست صدور مجوزی را برای شناسایی کارگاه‌های زیرزمینی فعال در عرضه برخی محصولات صنایع غذایی ارائه کرده‌ایم تا پس از شناسایی این واحدها، مشخصات آنها را در اختیار وزارت بهداشت، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت قرار دهیم. 

وی با بیان اینکه محصولات تولیدی این کارگاه‌های غیرمجاز سهم 20 درصدی در بازار دارند، گفت: این واحدها در زمینه عرضه ادویه‌جات، غلات، حبوبات، خشکبار، سبزیجات خشک و نمک فعال هستند. 

تفرشی همچنین از انجام نامه‌نگاری با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد جلوگیری از عرضه محصولات تراریخته در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر، مصرف این محصولات در 29 کشور ممنوع شده که از این میان، 19 کشور اروپایی هستند.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم اعطای تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان با نرخ سود مناسب، گفت: این اقدام می‌تواند باعث تقویت صادرات محصولات غذایی شود. 

به گفته رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان موادغذایی، بازار CIS با ارزش چند ده میلیارد دلاری می‌تواند بازار خوبی برای صادرات محصولات غذایی ایران باشد، این در حالی است که کل صادرات شرکت‌های ایرانی به روسیه در سال 2016 حدود 2 میلیارد دلار بوده و قرار است در سال 2017 به حدود 4 میلیارد دلار برسد.

وی با بیان اینکه قرارداد کانال سبز بین ایران و روسیه هنوز اجرایی نشده است، گفت: در صورت عملیاتی شدن این توافق، صادرات محصولات غذایی ایران به روسیه افزایش خواهد یافت، اما در حال حاضر صادرکنندگان ایرانی مورد تأیید روسیه نیستند. 

کریمی تفرشی ادامه داد: با گذشت بیش از یک سال از برجام، هنوز تعامل مناسبی بین شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های آمریکایی و اروپای غربی برای صادرات و واردات کالا برقرار نشده است. 

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن نازگل
زر فروکتوز
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
اقتصاد سبز
تیتر20
فودیار
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
جوان
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
آیدین
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
vioni
www.addlikebutton.net