یک شنبه 25 آذر ماه 1397  -  Sunday, December 16, 2018
eco 1مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markkety
اخبار برتر
0
پنج شنبه 24 آبان ماه 1397 ساعت 12:47

گزارشی از حضور تولید کنندگان ایرانی در پایتخت ماشین آلات کشاورزی جهان

یکی از مهم ترین رویدادهای کشاورزی جهان Eima 2018 در حالی پس از پنج روز برگزاری شامگاه یازدهم نوامبر جاری به پایان رسید در حالی که جمعی از تولیدکنندگان ایرانی نیز برای نخستین بار با حضور در غرفه اتحادیه ماشین آلات و ادوات کشاورزی ایران ( اتماک) در آن شرکت کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از بولونیا ایتالیا، در حالی که شاید انتظار می رفت تحت تاثیر جو ناشی از تشدید تحریم ها امکان حضور فعالان صنایع ایرانی در بازار جهانی کم رنگ تر از قبل شده باشد، با حضور جمعی از تولید کنندگان ایرانی در پایون شماره 30 نمایشگاه بزرگ ماشین آلات کشاورزی در بولونیا به عنوان پایتخت ماشین آلات کشاورزی جهان، انتظار می رود موتور همکاری صنایع کشاورزی ایران و کشورهای اروپایی را همچنان روشن نگاه داشته شده باشد. کما اینکه در روزهای برگزاری نمایشگاه، بین مدیران ارشد انجمن سازندگان تجهیزات و فناوری کشاورزی (AEM) دیدارهای دو جانبه و چند جانبه ای با اعضای هیات مدیره  اتحادیه تولید کنندگان ماشین الات و ادوات کشاورزی ایران اتماک ( ATMAK)، جهت توسعه سطح همکاری های کشاورزی و انتقال تجهیزات و فناوری های روز این صنعت به کشورمان برگزار شد.

در این نمایشگاه که چهل و سومین دوره آن از صبح هفتم نوامبر 2018 با دستور کاری سنگین و با طیف متنوعی از برنامه ها آغاز به کار کرد و تا ساعت 18 یازدهم نوامبر( 20 آبان)  به وقت محلی ادامه داشت؛ با همکاری و هماهنگی اتحادیه بین المللی فدرانوکوما FederUnacoma و دفاتر بازرگانی سفارتخانه های ایتالیا ایچه (  ICE)  تعداد 1950 تولید کننده حضور یافتند که از این تعداد حدود 600 شرکت خارجی از 49 کشور دنیا حضور یافتند. دراین رویداد پنج روزه بر اساس ثبت نام های انجام شده پیش از برگزاری و ازدحام مشهود بازدیدکنندگان، انتظار می رود از مدعوین 70 کشور منتخب و همچنین بازدید کنندگان از 150 کشور، در مجموع حدود 300 هزار نفر از این رویداد بزرگ صنعتی کشاورزی بازدید کرده باشند.

نمایش پیشرفته ترین راه حل های فنی برای هر نوع  شرایط مورد نیاز کشاورزان با طیف گسترده محصولات ارائه شده  در 14 بخش تخصصی و در سالن های موضوعی به نمایش گذاشته  از جمله ویژگی هایی است که مورد توجه قرار گرفت. اگرچه در این میان برگزار کنندگان ایما 2018 با دو بخش جدید ایما هیدروتک (Idrotech ) با زیر بخش های "قطعات" ، "انرژی" ، "سبز" از طریق سیستم های نوین آبیاری و مدیریت آب و همچنین ایما دیجیتال( EIMA Digital)  برای تجهیزات کشاورزی دیجیتال، کوشیدند مباحث فناوری های مهم این دو حوزه را نیز به فضای معرفی توانمندی های فنی ماشین آلات کشاورزی روز اختصاص دهند.

برگزاری کارگاه های آموزشی هدایت مدارس و واقعیت های بهره وری از مکانیزاسیون کشاورزی با هماهنگی انجمن ملی نمایندگان ماشین آلات کشاورزی؛ برنامه ریزی و اجرای دوازده کارگاه آموزشی با هماهنگی 12 دانشگاه ایتالیا و 50 استاد برای 800 دانشجو بر اساس پروتکل های امضا شده بین اتحادیه فدراوناکوما و نظام آموزش و پرورش؛ برگزاری دوره های تحویل گواهینامه های یادگیری رانندگان تراکتور و کمباین و تعمیر اصولی و نگهداری ماشین آلات با مکانیک و همچنین برگزاری نشستی در مورد رهکارهای مقابله با پدیده سرقت ماشین آلات کشاورزی با حمایت اتحادیه کارگران ایتالیا از جمله برنامه هایی بود که در کنار بررسی کامل مسائل مربوط به سیاست در هفت نشست دایره ای، کنفرانس ها و سخنرانی ها  برای رسانه ها در دستور کار قرار داشت.

رویداد ایما 2018 در حالی طی این پنج روز در مرکز توجه کشاورزی، پژوهشی و آموزشی قرار داشت که خانم سیمونا راپاستلا (Simona Rapastella) مدیرکل اتحادیه فدراوناکوما در جریان کنفرانس خبری این رویداد مهم کشاورزی در جهان، با استناد به حوادث گسترده منجر به فوت کشاورزان در حمل و نقل های با ماشین آلات کشاورزی خبر داد در سال جاری مسئله ایمنی در کشاورزی و استفاده درست از وسایل مکانیکی، با راه اندازی یک کمپین آگاهی بخش به صورت مستقیم  ترویج می شود که هدف آن کشاورزان، پیمانکاران و تکنسین های ماشین آلات کشاورزی است.
لازم به ذکر است ایتالیا با تولید انواع ماشین آلات کشاورزی پیشرفته همواره در کنار آلمان و آمریکا جزو تولید کنندگان و صادرکنندگان بزرگ انواع ماشین ها و تجهیزات کشاورزی به سراسر جهان بوده است و با برگزاری نمایشگاه بولونیا بر اساس استانداردهای روز اقتصادی، پژوهشی و آموزشی، این شهر را به عنوان پایتخت ماشین آلات کشاورزی جهان به کشاورزان شناسانده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن نازگل
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
haraz1
زر فروکتوز
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
صنایع غذایی مسرور
آیدین
اقتصاد سبز
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
جوان
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
فودیار
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
vioni
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
www.addlikebutton.net