سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
peminapegahچاپ و بسته بندی2
بازار
0
شنبه 16 مرداد ماه 1400 ساعت 13:39

کاهش قیمت مواد غذایی برای دومین ماه متوالی

سازمان خواربار و کشاورزی ملل‌متحد (فائو) اعلام کرد قیمت جهانی مواد غذایی در ژوئیه برای دومین ماه متوالی تحت‌تاثیر افت قیمت روغن‌های گیاهی، غلات و محصولات لبنی کاهش پیدا کرد اما همچنان حدود یک‌سوم بالاتر از مدت مشابه سال گذشته مانده است.

به گزارش «ایسنا»، شاخص قیمت غذایی فائو که تغییرات ماهانه سبدی از غلات، دانه‌های روغنی، محصولات لبنی، گوشت و شکر را بررسی می‌کند، در ژوئیه به ۱۲۳ واحد در مقایسه با ۶/ ۱۲۴ واحد در ژوئن کاهش پیدا کرد، اما قیمت‌ها بر مبنای سالانه در ژوئیه ۳۱ درصد افزایش داشت.

شاخص فائو که به‌مدت ۱۲ ماه متوالی تحت‌تاثیر مشکلات برداشت در چین و تقاضای قوی این کشور برای کالاهای غذایی رشد کرده بود، در ژوئن برای نخستین‌بار با کاهش روبه‌رو شد. شاخص قیمت غلات فائو در ژوئیه بر مبنای ماهانه سه درصد کاهش یافت که تحت‌تاثیر افت ۶درصدی قیمت ذرت بود. قیمت ذرت تحت‌تاثیر بهبود چشم‌انداز تولید آرژانتین و آمریکا و لغو سفارش واردات از سوی چین که نگرانی‌ها نسبت به برداشت محصول در برزیل را تحت‌الشعاع قرار دارد، کاهش پیدا کرد. قیمت جهانی برنج هم تحت‌تاثیر عرضه محصول جدید و نوسانات ارزی که باعث کندی روند فروش شد، در ژوئیه کاهش پیدا کرد و به پایین‌ترین رکورد طی دو سال گذشته رسید. با این حال قیمت گندم به دلیل نگرانی ها نسبت به شرایط خشکسالی در آمریکای‌شمالی، بارندگی سنگین در اروپا و بازدهی اولیه پایین‌تر از حد انتظار محصول روسیه، در ژوئیه ۸/ ۱ درصد رشد کرد و به بالاترین رکورد از اواسط سال ۲۰۱۴ به این طرف رسید.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
فشذهشف2
goncheh-98
taknan2
لاکیدووو
شیرین عسل1
haraz1
nazgol-98
پگاه-خامه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
mihan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
vioni
رستوران حاج محسن1
ardineh
tejarat talaie
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان
zar
آب معدنی واتا
حلبچی
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
kandoj
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
صنایع غذایی مسرور