چهار شنبه 25 فروردين ماه 1400  -  Wednesday, April 14, 2021
pegahpeminaچاپ و بسته بندی2
اخبار برتر
0
سه شنبه 12 اسفند ماه 1399 ساعت 19:18

مفتح برای سامان دادن به بازار مواد غذایی دست به کار شد

ابطال پروانه متخلفان فروش اجباری کالا همراه کالای دیگر

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به اهمیت نظام توزیع کالا گفت: اگر شرکت پخشی کالا یا کالا‌هایی را به اجبار بفروشد یا فروش کالایی را منوط به خرید کالای دیگری کند تا لغو پروانه‌اش خواهیم ایستاد و به عنوان مخل نظام اقتصادی قابل پیگرد است.

 محمدصادق مفتح در برنامه تیتر شبکه خبر گفت: نظام توزیع اهمیتش از حجم و کیفیت کالا‌ها در عرضه و تقاضا کمتر که نیست چه بسا بیشتر نیز است.

مفتح با بیان این که هیچ کمبودی در بازار نیست افزود: با اصلاح نظام توزیع و توزیع کالا‌های شب عید در شبکه منتخب، اجناس با قیمت هدف و مصوب به دست مصرف کنندگان خواهد رسید.

وی افزود: موجودی کافی کالا شرط لازم تنظیم بازار است، اما شرط کافی نیست و برای رسیدن به قیمت مصوب و قیمت هدف کالاها، نظام توزیع مناسب و منطقی که سرتاسر کشور را به خوبی پوشش دهد ضروری است.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی تصریح کرد: زمانی قیمت هدف اتفاق می‌افتد و کالا با قیمت مصوب به دست مصرف کننده خواهد رسید که توزیع مناسب کالا در کشور اتفاق بیفتد.

مفتح با بیان این که باید زمینه‌ها و عوامل اصلی بروز تخلف و گران فروشی از بین برود افزود: درصد کمی هستند که مرتکب گران فروشی می‌شوند و دلیل آن هم یکی اجبار است و فرد از روی اجبار مرتکب تخلف می‌شود و دلیل دیگرش این است حس می‌کند که نظارتی وجود ندارد.

گفتنی است طی ماه های اخیر خبرهایی در خصوص فروش اجباری کالا به همراه روغن نباتی در رسانه ها منتشر شده است. هر چند انجمن روغن نباتی رسما این کار را غیر قانونی دانسته وخواهان برخورد با آن شده بود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
mihan
لاکیدووو
nazgol
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
goncheh1
pegah2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
tabiat
shirinvatan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
tejarat talaie
حلبچی
آیدین
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران