جمعه 26 شهريور ماه 1400  -  Friday, September 17, 2021
peminapegahچاپ و بسته بندی2
دیگه چه خبر
0
یک شنبه 19 ارديبهشت ماه 1400 ساعت 14:44

این مواد غذایی را جایگزین گوشت کنید

غذا و تغذیه> در صورت نخوردن گوشت، مصرف غذاهایی چون پنیر کوتاز، سایر محصولات شیر تخمیرشده، تخم مرغ و ماهی را افزایش دهید.

 زوهرا پاولووا متخصص تغذیه در روسیه در مقاله ای در مورد چگونگی رژیم غذایی برای گیاهخواران و همچنین کسانی که قیمت گوشت برای آنها گران تمام می شود، توصیه هایی کرده است.

پاولووا در مقاله خود می گوید که نخوردن گوشت باعث می شود که برای جبران کمبود آهن، ویتامین های B9 (اسید فولیک) و B12 کاری انجام دهید.

همچنین این پزشک توصیه می کند که مصرف غذاهای دارای پروتئین گیاهی و حیوانی - پنیر کوتاز، سایر محصولات شیر ​​تخمیر شده، تخم مرغ و ماهی را افزایش دهد. این محصولات می توانند جایگزین گوشت شوند و به عنوان معیاری برای جلوگیری از آکنه زدن پوست عمل می کنند.

سویا یکی از جایگزین های گیاهی عالی برای گوشت محسوب می شود. تنها یک فنجان سویای پخته شده می تواند 29 گرم پروتئین را تامین کند.

بادمجان. بادمجان طعم گوشتی غنی ای دارد، همانند گوشت پرحجم است. هم چنین بسیار سیرکننده است؛ که همان وجه شبه بین بادمجان و گوشت به است و مقدار زیادی پتاسیم، فیبر رژیمی، منیزیم، آهن، کلسیم، پروتئین دارد.

در صورت بروز آکنه در پوست، باید با یک متخصص غدد داخلی مشورت کنید. این آکنه ها و جوش ها می توانند نتیجه کمبود آهن و عدم تعادل در هورمونهای استروئیدی باشند.

چربی احشایی نیز در صورت خوردن گوشت زیاد به وجود می آید. چربی احشایی در ناحیه شکمی و کنار ارگان های حیاتی مانند کبد، لوزالمعده و روده انباشته می شود. به خاطر این چربی ممکن است فرد به بیماری های دیابت نوع دوم، بیماری های قلبی عروقی و غیره مبتلا شود.

انباشتگی این چربی بیشتر به خاطر مصرف بیش از اندازه چربی های اشباع شده است که در پنیر، گوشت قرمز و برخی فرآورده های لبنی وجود دارد. بنابراین نباید در خوردن پنیر و گوشت قرمز و لبنیات چرب افراط کرد.

منبع:همشهری آنلاین
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
mihan2
شیرین عسل1
taknan2
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
فشذهشف2
nazgol-98
لاکیدووو
زرفروکتوز1
پگاه-خامه
goncheh-98
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
حلبچی
vioni
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
ardineh
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
tejarat talaie
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
zar
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران