دو شنبه 29 دى ماه 1399  -  Monday, January 18, 2021
بانک کشاورزیpegahpemina
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 14 دى ماه 1399 ساعت 12:9

عضو کمیسیون کشاورزی:

روحانی برای بازگشت اختیارات وزارت جهاد کشاورزی از وزارت صنعت موافقت نکرد

کشاورزی> عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: "روحانی" برای بازگشت اختیارات وزارت جهاد کشاورزی از وزارت صنعت موافقت نکرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، با اشاره به مسئله و مشکل نهاده‌های دامی در کشور، اظهار داشت: این وضعیت نابسامان نهاده‌های دامی از پنج ماه گذشته برای کمیسیون کشاورزی مجلس روشن بود.

وی ادامه داد: با رصدی که این کمیسیون داشت، این وضعیت فعلی قابل پیش‌بینی بود که هشدارها هم داده شد چند عامل در کمبود نهاده‌های دامی دخیل هستند.

عضو  کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دستگاه‌های مختلفی در این امر متولی هستند و یک متولی واحد در رابطه با این موضوع وجود ندارد، هر دستگاهی مشکل را به دیگری حوالی می‌دهد و یک ناهماهنگی در این زمینه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از اختیارات وزارت کشاورزی به صمت داده شده است، گفت: این عمل مورد اعتراض مجلس بود و وقتی این موضوع با وزیر جدید صمت در میان گذاشته شد، ایشان و وزیر جهاد کشاورزی پذیرفتند اما رئیس جمهور موافقت نکرد.
 ارز 4 هزار و 200 نهاده را وارد کردند اما با قیمت بالا این را در اختیار تولید کننده قرار دادند. 

عضو  کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بهم ریختگی در گمرک، عنوان داشت: بیش از سه ماه رسوب نهاده در گمرک وجود داشت، اگر نتوانند نهاده را به موقع به تولیدکنندگان برسانند اوضاع بازار آشفته می‌شود.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اشکال در سامانه بازارگاه هم به کمبود نهاده‌ها دامن می‌زد که البته برخی اشکالات رفع شده است، عوامل متفاوت در این موضوع دخیل هستند و تا آن‌ها مرتفع نشوند چیزی حل نمی‌شود.

جعفری در پایان با تاکید بر حل مشکل ناهماهنگی دستگاه‌ها، گمرک و سامانه بازارگاه خاطرنشان کرد: مجلس هشدارهای لازم به بخش‌ها داد که برخی رفع شده اما برخی هنوز باقی است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
mihan
goncheh1
شیرین عسل1
لاکیدووو
haraz1
pegah2
tabiat
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
زر ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
vioni