یک شنبه 15 تير ماه 1399  -  Sunday, July 5, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
0
پنج شنبه 11 ارديبهشت ماه 1393 ساعت 23:44

شگرد جدید گرانی در بازار با حذف قیمت‌ها از روی کالا

مدیرعامل انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان با بیان "این روزها افزایش قیمت برخی کالاها بدون درج قیمت اعمال می‌شود" گفت: دستگاه‌های نظارتی و به‌ویژه سازمان حمایت تدبیر لازم را برای برخورد با این شیوه به کار گیرند.

مسیح انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه همزمان با آغاز فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی برخی با سوء استفاده از این فضا، اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌اند، اظهار داشت: مهمترین مشکل این روزهای بازار علاوه بر افزایش قیمت، عدم درج قیمت‌ها روی محصولات است که این امر مشکلات زیادی را برای مصرف کنندگان به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه درخواست این انجمن از بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی درج قیمت روی محصولات است، افزود: البته سازمان حمایت از مصرف کنندگان هم باید نظارت خود را بر بازار افزایش دهد.

مدیرعامل انجمن حمایت از مصرف کنندگان اضافه کرد: انجمن علاوه بر بررسی عدم درج قیمت‌ها روی کالاها دلایل غیرمنطقی افزایش قیمت کالاها را هم بررسی و نتایج مطالعات خود را در اختیار مراجع ذی‌ربط قرار خواهد داد اما دستگاه‌های مختلف هم باید همکاری لازم را با انجمن داشته باشند.

انصاری با گلایه "در ماه‌های پایانی سال ۹۲ گزارشاتی را به وزارت بهداشت و معاونت دارو بخش غذایی مبنی بر اینکه در فرآورده‌های لبنی از روغن پالم استفاده می‌شد ارسال کردیم اما آنان هنوز این موضوع را مورد بررسی قرار نداده‌اند" اظهار داشت: وظیفه انجمن حمایت از مصرف کنندگان آگاه‌سازی مردم نسبت به حقوق آنها است که در این مسیر دستگاه‌های ذی‌ربط نیز باید با ما همکاری لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: هم اکنون انجمن حمایت از مصرف کنندگان آمادگی دارد تا اطلاعات دریافتی خود از مبنای قیمت گذاری انواع کالاها را در اختیار مسئولان مربوطه قرار داد تا در این راستا مانع افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها در سطح بازار شویم.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
sobhan
nazgol
pegah3
goncheh1
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
آیدین
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
vioni
گروه صنعتی پارس استا