چهار شنبه 24 مرداد ماه 1397  -  Wednesday, August 15, 2018
نمایشگاه نوشیدنی هاeco 1مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markkety
اخبار برگزیده
0
شنبه 18 مرداد ماه 1393 ساعت 10:24

صادرات میگو دریایی از استان بوشهر ممنوع شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: با توجه به کاهش صید میگو نسبت به سال گذشته و به منظور تامین میگو مورد نیاز مردم، صادرات نوع دریایی این آبزی ممنوع است.

حسین بهمنیاری چهارشنبه شب در جمع مسوولان استان بوشهر افزود: در یک هفته گذشته از آغاز فصل صید در آبهای استان بوشهر 550 تن میگو توسط صیادان این استان صید شده است.
وی ادامه داد: این میزان صید میگو نسبت به مدت مشابه فصل صید سال گذشته 50 درصد کاهش نشان می دهد.
بهمنیاری یادآورشد: سالهای گذشته با آغاز فصل صید میگو، شرکت های عمل آوری و بسته بندی این آبزی در بوشهر برای خرید میگو دریایی و صادرات آن به خارج کشور اقدام می کردند که باعث کمیاب و گران شدن آن در بازار می شد.
وی گفت: امسال با توجه به کاهش صید میگو و بالارفتن قیمت آن، برای جلوگیری از گرانی بیشتر این آبزی و بهره مندی مردم کشور، صادرات میگو دریایی از استان بوشهر ممنوع شده است.
مدیرکل شیلات استان بوشهر درباره تکثیر و پرورش میگو در این استان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و400 میلیون قطعه بچه میگو 15 روزه درمراکز تکثیر این استان تولید و در اختیار پرورش دهندگان قرار گرفت.
بهمنیاری گفت: امسال در سطح سه هزار950 هکتار ازاستخرهای آماده سازی شده در استان بوشهر پرورش میگو اجرا می شود.
وی اضافه کرد: عملیات رهاسازی بچه میگو دراین استخرها رو به پایان است و برداشت میگو نیز از اوایل مهر آغاز خواهد شد.
بهمنیاری بیان کرد: تکثیرکنندگان میگو در بوشهر نقشی مهم در تولید و تامین بچه میگو مورد نیاز پرورش دهندگان کشور دارند بطوری که در دو ماه اخیر 800 میلیون قطعه بچه میگو یک روزه تولید و برای پرورش به استانهای ساحلی کشور فرستادند.
رییس پژوهشکده میگو نیز گفت: سند ملی طرح پیشگیری از بیماری زودرس میگو با مشارکت بخش خصوصی، شیلات، دامپزشکی و تحقیقات علوم شیلاتی در بوشهر تدوین شد.
خسرو آیین جمشید افزود: بیش از 60 هزار هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو شناسایی شده که این میزان 70 درصد سطح اراضی مستعد پرورش این آبزی در کشور است.
وی با اشاره به اینکه بچه میگو از مهم ترین نهاده های صنعت پرورش این آبزی است، اضافه کرد: مرکز تحقیقاتی تولید میگو عاری از بیماری در بوشهر با هدف دستیابی به دانش فنی تولید میگو SPT در آستانه بهره برداری است.
آیین جمشید گفت: مرکز تحقیقاتی تولید میگو عاری از بیماری خلیج فارس در زمینی به مساحت 17 هزار مترمربع ساخته شده که درآن سالن و آزمایشگاه غذاساز، سالن نگهداری مولد پرورش میگو و سالن تکثیر ایجاد شده که قادر به تولید بچه میگو با مقاومت بالا و عاری از هرگونه بیماری است.
وی افزود: این مرکز دارای 19 استخر بتنی برای نگه داری مولد میگو، 9 حوضچه تکثیر و آزمایشگاه مرکزی برای آزمایش و بررسی بیماری های میگو است که می تواند بیماری های آبزیان پرورشی و دریایی را کنترل و بررسی کند.
آیین جمشید بیان کرد: 40 میلیارد ریال برای ساخت این مرکز پژوهشی از محل اعتبارات ملی تامین شده که برای تکمیل محوطه آن نیاز به چهار میلیارد ریال دیگر است.
رییس پژوهشکده میگو گفت: امسال در مرکز تحقیقاتی پژوهشکده میگو فعالیت های پژوهشی و ژنتیکی روی آبزیان و جلبک های دریایی و ماهیان یال اسبی دردست اجراست.آیین جمشید افزود: در این ارتباط شناسنامه ژنتیکی دو مرکز تکثیر میگو بخش خصوصی در استان بوشهر تدوین شده و اکنون مقدمات تدوین چهار مرکز دیگر دردست اجراست.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زر فروکتوز
شیرین عسل1
روغن نازگل
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
جوان
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
رستوران حاج محسن1
فودیار
گروه صنعتی پارس استا
اقتصاد سبز
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
آب معدنی واتا
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
www.addlikebutton.net