چهار شنبه 23 آبان ماه 1397  -  Wednesday, November 14, 2018
مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyeco 1
اخبار
0
چهار شنبه 31 ارديبهشت ماه 1393 ساعت 14:13

جلسه کمیسیون کشاورزی برای تعیین تکلیف یارانه شیر

در حالی که فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها آغاز شده، هنوز تکلیف قیمت شیر مشخص نیست و کمیسیون بنا دارد به زودی با تشکیل جلسه‌ای اختصاصی برای آن، برنامه‌ریزی کند.


نایب‌رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی امروز در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده به کمیسیون کشاورزی دعوت خواهند شد تا قیمت شیر خام بر اساس پرداخت یارانه به مصرف‌کننده و تولیدکننده به‌صورت توأمان تعیین شود.

ناصر صالحی‌نسب افزود: شیر جزء محصولاتی است که حذف آن از سبد غذایی خانوار و یا هرگونه نوسان مصرف می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری بر سلامت مردم داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: لذا از محل درآمدهای استحصالی از هدفمندی یارانه‌ها و یا منابعی که در اختیار دولت است، باید مبالغی به‌عنوان یارانه به بخش شیر اختصاص پیدا کند که هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده بتوانند از شیرهای تولیدشده استفاده کنند.

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طی چند سال گذشته، قیمت شیر نوسان داشته و هرگونه تغییر قیمت منجر به کاهش سرانه مصرف شیر شده است، در حالی که کاهش عناصر اصلی سبد غذایی مردم که امنیت غذایی آنان را تهدید می‌کند، در حوزه وظایف حاکمیتی دولت قرار دارد و نباید تصمیمی گرفته شود که با اصول قانون اساسی مغایر باشد.

صالحی‌نسب تصریح کرد: جزیره‌ای دیدن بخش کشاورزی، تولیدکنندگان و یا مصرف‌کنندگان همواره باعث صدمات جبران‌ناپذیری به بخش اقتصاد کشاورزی شده است و باید مشمول تجدیدنظر قرار گیرد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
شیرین عسل1
روغن نازگل
زر فروکتوز
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
زر ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
اقتصاد سبز
تیتر20
آرد سازی پوسان
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
رستوران حاج محسن1
جوان
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
فودیار
گروه صنعتی پارس استا
vioni
صنایع غذایی مسرور
www.addlikebutton.net