دو شنبه 23 تير ماه 1399  -  Monday, July 13, 2020
eco 1pegah
اخبار
0
یک شنبه 12 مرداد ماه 1393 ساعت 9:47

ذخیره بی‌سابقه برنج، گندم، روغن و شکر تا پایان نوروز ۹۴

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از تصمیم گیری درباره قیمت خرید تضمینی گندم تا پایان شهریور خبر داد و گفت:تصمیم گیری درباره قیمت جدید نان با دولت است.در ضمن ذخیره سازی ۴ کالای اساسی تا نوروز ۹۴ انجام شده است.


عباس قبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: شرایط ذخیره سازی برنج، روغن، گندم و شکر در سال‌جاری نسبت به چند سال اخیر بی سابقه و عالی است و می توان مدعی بود تا پایان ایام عید نوروز سال آینده جوابگوی نیاز کشور است.

وی با اشاره به این که ذخیره سازی توسط بخش خصوصی و دولتی انجام شده است، ادامه داد: فعلا بحث خاصی در رابطه با افزایش قیمت نان مطرح نیست اما از جهت قانونی و کاهش فاصله قیمت گندم، آرد و نان دولت باید در رابطه با آن تصمیم بگیرد.

او تاکید کرد: طبق توافق وزرای صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی وظایف و اختیارات شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنان زیر نظر وزارت صنعت پیگیری می‌شود و این در حالی است که این وظایف در شهرستان‌ها به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.

قبادی افزود: اجرای قانون انتزاع در آغاز مشکلاتی را به همراه دارد که با گذر زمان و تدبیر صحیح این مشکلات به حداقل خواهد رسید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: خرید گندم داخلی تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت و تا به امروز 5 میلیون و 600 هزار تن خریداری شده و هزینه بیش از 5 میلیون تن از آن پرداخت شده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
شیرین عسل1
pegah3
nazgol
زرفروکتوز1
haraz1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
vioni
تک ماکارون
زر ماکارون