چهار شنبه 20 آذر ماه 1398  -  Wednesday, December 11, 2019
eco 1pegah
اخبار
0
یک شنبه 12 مرداد ماه 1393 ساعت 9:47

ذخیره بی‌سابقه برنج، گندم، روغن و شکر تا پایان نوروز ۹۴

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از تصمیم گیری درباره قیمت خرید تضمینی گندم تا پایان شهریور خبر داد و گفت:تصمیم گیری درباره قیمت جدید نان با دولت است.در ضمن ذخیره سازی ۴ کالای اساسی تا نوروز ۹۴ انجام شده است.


عباس قبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: شرایط ذخیره سازی برنج، روغن، گندم و شکر در سال‌جاری نسبت به چند سال اخیر بی سابقه و عالی است و می توان مدعی بود تا پایان ایام عید نوروز سال آینده جوابگوی نیاز کشور است.

وی با اشاره به این که ذخیره سازی توسط بخش خصوصی و دولتی انجام شده است، ادامه داد: فعلا بحث خاصی در رابطه با افزایش قیمت نان مطرح نیست اما از جهت قانونی و کاهش فاصله قیمت گندم، آرد و نان دولت باید در رابطه با آن تصمیم بگیرد.

او تاکید کرد: طبق توافق وزرای صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی وظایف و اختیارات شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنان زیر نظر وزارت صنعت پیگیری می‌شود و این در حالی است که این وظایف در شهرستان‌ها به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.

قبادی افزود: اجرای قانون انتزاع در آغاز مشکلاتی را به همراه دارد که با گذر زمان و تدبیر صحیح این مشکلات به حداقل خواهد رسید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: خرید گندم داخلی تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت و تا به امروز 5 میلیون و 600 هزار تن خریداری شده و هزینه بیش از 5 میلیون تن از آن پرداخت شده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
شیرین عسل1
haraz1
زرفروکتوز1
پگاه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
nazgol
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
تک ماکارون
vioni
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران