شنبه 27 مرداد ماه 1397  -  Saturday, August 18, 2018
eco 1مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyنمایشگاه لبنیات
دیگه چه خبر
0
دو شنبه 19 خرداد ماه 1393 ساعت 14:17

رییس اتحادیه بنکداران موادغذایی: تغییرات قیمت کالاها از 30شهریورماه انجام می‌شود

رییس اتحادیه بنکداران موادغذایی تاکید کرد: با توجه به مکاتبه‌ای که با مسوولان مربوطه داشتیم قرار بر این شد که هرگونه افزایش و تغییرات قیمتی کالاها به سی‌ام شهریورماه موکول شود.

قاسم‌علی حسنی_ رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی_ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به این‌که محصولات و کالاهای وارداتی مربوط به سفارشات اسفند‌ماه و بهمن‌ماه سال گذشته بوده و با قیمت سال گذشته وارد شدند لزومی به افزایش قیمت آنها وجود ندارد.

وی گفت: با توجه به دادن ارز مبادله‌ای و کاهش نرخ دلار، قیمت کالاها تا سی‌ام شهریورماه نباید افزایش یافته و تغییر کند.

رییس اتحادیه بنکداران موادغذایی درعین حال یادآور شد:با توجه به افزایش هزینه‌ها، مالیات و موارد دیگر به طور کلی قیمت کالا از درب کارخانه تا مصرف‌کننده حدود 23 درصد افزایش می‌یابد، این در حالی است که در برخی مواقع شاهد افزایش تا 40 درصدی نیز هستیم که این کاری غیرقانونی محسوب می شود.

وی تصریح کرد: معتقدیم در صورت افزایش نیافتن قیمت کالاها تا پایان شهریورماه هیچ تولید‌کننده و وارد‌کننده‌ای متضرر نمی‌شود.

حسنی گفت: جایی برای افزایش قیمت وجود ندارد و قیمت‌های فعلی پاسخگوی سود تولید‌کنندگان و وارد‌کنندگان است و از سویی فروشندگان می‌توانند از تخفیفات فروش جمعی و یا سود تشویقی خود کم کنند.

به گزارش ایسنا، پیشتر مجتبی فراهانی - معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت - در پاسخ به اینکه آیا سازمان حمایت در راستای افزایش قیمت حامل‌های انرژی و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اقدام به تعیین دستور‌العمل جدید برای قیمت گذاری کالاها کرده است؟ اظهار کرد: هیچ قیمت‌گذاری جدیدی برای هیچ کدام از کالاها انجام نشده است.

وی ادامه داد: قرار بود انجمن‌ها و تشکل‌ها پیشنهادهای خود را ارائه دهند ولی به غیر از انجمن لبنیات هیچ پیشنهاد دیگری برای قیمت‌گذاری جدید نداشته‌ایم.

فراهانی با بیان این‌که سازمان حمایت درخواست انجمن صنایع لبنی را برای افزایش قیمت پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بررسی کرد، گفت: در نهایت با افزایش قیمت این کالا مخالفت شد و هرگونه افزایش قیمت لبنیات غیرقانونی است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت با اشاره به این‌که هرگونه افزایش قیمت کالاها از سوی انجمن‌ها و تشکل‌های مربوطه تخلف محسوب می‌شود، اظهار کرد: اجازه افزایش قیمت را نداده‌ایم و هنوز دستورالعمل جدید لحاظ نشده است لذا افزایش قیمت‌ها خودسرانه و تخلف محسوب می‌شود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن نازگل
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زر فروکتوز
شیرین عسل1
haraz1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
ارسال پیامک
زر ماکارون
vioni
اقتصاد سبز
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
جوان
تیتر20
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
فودیار
آیدین
www.addlikebutton.net