یک شنبه 30 دى ماه 1397  -  Sunday, January 20, 2019
eco 1مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markkety
دیگه چه خبر
0
دو شنبه 19 خرداد ماه 1393 ساعت 14:17

رییس اتحادیه بنکداران موادغذایی: تغییرات قیمت کالاها از 30شهریورماه انجام می‌شود

رییس اتحادیه بنکداران موادغذایی تاکید کرد: با توجه به مکاتبه‌ای که با مسوولان مربوطه داشتیم قرار بر این شد که هرگونه افزایش و تغییرات قیمتی کالاها به سی‌ام شهریورماه موکول شود.

قاسم‌علی حسنی_ رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی_ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به این‌که محصولات و کالاهای وارداتی مربوط به سفارشات اسفند‌ماه و بهمن‌ماه سال گذشته بوده و با قیمت سال گذشته وارد شدند لزومی به افزایش قیمت آنها وجود ندارد.

وی گفت: با توجه به دادن ارز مبادله‌ای و کاهش نرخ دلار، قیمت کالاها تا سی‌ام شهریورماه نباید افزایش یافته و تغییر کند.

رییس اتحادیه بنکداران موادغذایی درعین حال یادآور شد:با توجه به افزایش هزینه‌ها، مالیات و موارد دیگر به طور کلی قیمت کالا از درب کارخانه تا مصرف‌کننده حدود 23 درصد افزایش می‌یابد، این در حالی است که در برخی مواقع شاهد افزایش تا 40 درصدی نیز هستیم که این کاری غیرقانونی محسوب می شود.

وی تصریح کرد: معتقدیم در صورت افزایش نیافتن قیمت کالاها تا پایان شهریورماه هیچ تولید‌کننده و وارد‌کننده‌ای متضرر نمی‌شود.

حسنی گفت: جایی برای افزایش قیمت وجود ندارد و قیمت‌های فعلی پاسخگوی سود تولید‌کنندگان و وارد‌کنندگان است و از سویی فروشندگان می‌توانند از تخفیفات فروش جمعی و یا سود تشویقی خود کم کنند.

به گزارش ایسنا، پیشتر مجتبی فراهانی - معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت - در پاسخ به اینکه آیا سازمان حمایت در راستای افزایش قیمت حامل‌های انرژی و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اقدام به تعیین دستور‌العمل جدید برای قیمت گذاری کالاها کرده است؟ اظهار کرد: هیچ قیمت‌گذاری جدیدی برای هیچ کدام از کالاها انجام نشده است.

وی ادامه داد: قرار بود انجمن‌ها و تشکل‌ها پیشنهادهای خود را ارائه دهند ولی به غیر از انجمن لبنیات هیچ پیشنهاد دیگری برای قیمت‌گذاری جدید نداشته‌ایم.

فراهانی با بیان این‌که سازمان حمایت درخواست انجمن صنایع لبنی را برای افزایش قیمت پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بررسی کرد، گفت: در نهایت با افزایش قیمت این کالا مخالفت شد و هرگونه افزایش قیمت لبنیات غیرقانونی است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت با اشاره به این‌که هرگونه افزایش قیمت کالاها از سوی انجمن‌ها و تشکل‌های مربوطه تخلف محسوب می‌شود، اظهار کرد: اجازه افزایش قیمت را نداده‌ایم و هنوز دستورالعمل جدید لحاظ نشده است لذا افزایش قیمت‌ها خودسرانه و تخلف محسوب می‌شود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
شیرین عسل1
زر فروکتوز
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
روغن نازگل
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
فودیار
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
رستوران حاج محسن1
اقتصاد سبز
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
جوان
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تک ماکارون
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
vioni
زر ماکارون
www.addlikebutton.net