یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
چاپ و بسته بندی2peminaeco 1
اخبار
5
سه شنبه 13 خرداد ماه 1393 ساعت 12:43

موردی از تب برفکی در گاودار‎ی‎های صنعتی مشاهده نشده است

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: تب برفکی یکی از بیماری‎های خیلی مهم دامی است که با شیوع خود اقتصاد دامداران را به عرصه نابودی می‎کشاند.

مهدی خلج در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، اظهار کرد: در حال حاضر بیماری‎های سل گاوی، بروسلوز و تب برفکی بیماری‎های مشترک انسان و دام در کشور هستند که به منظور مبارزه با این بیماری‎ها طرحی تدوین و تقدیم رییس جمهور و نوبخت معاون برنامه‎ریزی شده است.

وی ادامه داد: به منظور ریشه‎کنی این بیماری‎ها، به نیروی انسانی، تجهیزات و اعتبار نیاز داریم و چنانچه این بیماری‎ها ریشه‎کن نشوند بخش مهمی از اقتصاد دامداران به مخاطره می‎افتد.

خلج با بیان اینکه این بیماری‎ها بین انسان و دام مشترک هستند، اضافه کرد: تب برفکی یکی از بیماری‎های خیلی مهم دامی است که با شیوع خود اقتصاد دامداران را به عرصه نابودی می‎کشاند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه تب برفکی بیماری بومی کشورمان است، اظهار کرد: به منظور مقابله با این بیماری‎ها ضوابط قرنطینه‎ای را اعمال کردیم و واکسیناسیون را در گاوداری‎های صنعتی به طور جدی انجام دادیم.

وی با تاکید براینکه هم اکنون تب برفکی را در گاوداری‎های صنعتی نداریم، یادآور شد: اجرای واکسیناسیون و مهار بیماری‎های مشترک انسان و دام در استان‎ها امری ضروری است که باید مورد اهتمام ویژه مدیران کل استان‎ها قرار گیرد.

خلج در ادامه با اشاره به تب کریمه کنگو گفت: این بیماری منطقه‌ای است و می‎توان مواردی را در کشور مشاهده کرد چرا که از طریق دام‎های آلوده و کنه انتقال می‎یابد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور در خصوص بیماری ویروسی کرونا خاطرنشان کرد: بیماری ویروسی کرونا ربطی به دام نداشته و تنها یک مورد در کشور مشاهده شده که مورد انسانی بوده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
tabiat
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
goncheh1
pegah2
nazgol
shirinvatan
لاکیدووو
زرفروکتوز1
haraz1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
حلبچی
tejarat talaie
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
vioni
تک ماکارون
ارسال پیامک
آیدین
آرد سازی پوسان