دو شنبه 7 بهمن ماه 1398  -  Monday, January 27, 2020
pegaheco 1
اخبار
0
سه شنبه 20 خرداد ماه 1393 ساعت 11:56

یارانه دامداران به طور کامل پرداخت نشد/عدم حضور نماینده دامدار در جلسه افزایش قیمت شیر

در حالی که 300 میلیارد تومان یارانه باید تا آخر اسفند ۹۲ به دامداران پرداخت می‌شد، مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران می‌گوید: این یارانه به طور کامل پرداخت نشده است.

 سعید سلطانی سروستانی مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد افزایش قیمت شیر و گوشت، گفت: اطلاعی از افزایش قیمت نداریم، زیرا در تصمیم‌گیری که در مورد افزایش محصولات تولیدی دامداران انجام می‌شود، ما به عنوان نماینده دامداران حضور نداریم.

وی افزود: بر اساس قانون 7 افزایش بهره‌وری ما باید در تصمیم‌گیری‌هایی که در خصوص تعیین قیمت‌ها انجام می‌شود به عنوان نماینده دامداری حضور داشته‌ باشیم و از آنجایی که هیچ‌گونه نظری از ما گرفته نمی‌شود، این موضوع خلاف قانون است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران بیان داشت: قیمت تمام شده شیر برای دامداران 15005 ریال و قطعا اگر قرار است قیمتی برای شیر در نظر گرفته شود، علاوه بر این قیمت باید سودی آن برای دامداران تعیین شود.

سلطانی بیان داشت: هزینه‌ حامل‌های انرژی و هزینه‌های تولید برای دامدار بالا رفته، در حالی که در محصول تولیدی دامدار از قبیل شیر و گوشت هیچ گونه افزایش قیمتی حاصل نشده است.

وی در مورد یارانه 300 میلیاردی شیر که اواخر سال گذشته به دامداران تعلق گرفته گفت: به گفته دولت 200 میلیارد تومان از این یارانه به تولید‌کنندگان شیر اختصاص یافته و 100 میلیارد تومان آن باقی مانده است که الان با گذشت 7 ماه هنوز برخی از دامداران بخشی از یارانه شیر تولیدی خود را دریافت نکرده‌اند، در حالی که ارزش پول آن‌ها کاهش یافته است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران در مورد قیمت گوشت قرمز بیان اشت: قیمت عرضه دام زنده برای دامداران بین 9800 تا 10 هزار تومان است، در حالی که قیمت تمام شده دام زنده برای دامداری حداقل 12 هزار و 500 تومان است.

سلطانی در پاسخ به این سؤال که آیا پیشنهادی برای افزایش قیمت دام زنده به دولت از سوی دامداران ارائه شده است، بیان داشت: دولت در این مورد از ما نظرخواهی نکرده است.

وی افزود: عدم افزایش قیمت گوشت قرمز یک زنگ خطر است و دامدار کم‌کم توانش را از دست می‌دهد و در صورتی که این روند ادامه پیدا کند، مجبور به واردات گوشت قرمز خواهیم شد.

سلطانی بیان داشت: در حالی که که با حمایت دولت از دامدار می‌توان گوشت با کیفیتی در داخل کشور تولید کرد، اما این عدم حمایت‌ها منجر به عقب‌نشینی دامداران از تولید می‌شود و به دنبال آن ارز مملکت برای واردات گوشت از کشور خارج می‌شود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
sobhan
پگاه
haraz1
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
vioni
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
آیدین
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه