یک شنبه 29 بهمن ماه 1396  -  Sunday, February 18, 2018
مه کامهeco 1
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 14 ارديبهشت ماه 1393 ساعت 14:50

۵۰درصد قیمت ماهی‌ومیگو به جیب دلال می‌رود

رییس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تکثیر و پرورش میگو ماهی و آبزیان با اعلام اینکه ۵۰درصد قیمت ماهی‌ومیگو به جیب دلال می‌رود گفت: رسیدن به تولید ۱۶ هزار تنی و تولید پایدار از مهمترین برنامه‌ها در سال جاری است.

 ارسلان قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره برنامه‌های اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تکثیر و پرورش میگو ماهی و آبزیان گفت: در بحث برنامه‌های اتحادیه، مهمترین برنامه افزایش تولید پایدار است. با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دنبال کردن تولید پایداراز مهمترین برنامه‌هاست.

 وی ادامه داد:البته منظورمان از تولید پایدار، تولید با تزریق تسهیلات نیست چرا که اگر قرار باشد تولید با تزریق تسهیلات باشد پایدار نخواهد بود. هدفمندگذاری امسال ما رسیدن به تولید 16 هزار تنی میگو در کشور است. همچنین تولید حدود 200هزار تن انواع دیگر ماهی‌ها نیز از دیگر برنامه‌های ما است. مهم‌ترین بحثی که دنبال می‌کنیم این است که توسعه پایدار تولید را در برنامه داشته باشیم.

قاسمی تاکید کرد: یکی از مباحث مهم دیگر در این بخش  تفاوت 50 درصدی تفاوت قیمت بین محصول از تولید کننده تا مصرف کننده است که این سود به جیب واسطه و رانت‌خواران می‌رود. یکی از مهمترین برنامه‌های ما در سال جاری حذف کردن رانت‌خواران در فاصله بین تولید و مصرف کننده است.

 رییس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تکثیر و پرورش میگو ماهی و آبزیان اظهار کرد: برای این کار نیازمند همکاری شهرداری،شورای شهر و دستگاه‌های نظارتی هستیم. برای توسعه پایدار تولید یکی از مباحثی را که در کشور داریم بحث پیشگیری و کنترل بیماری‌های آبزیان است. اگر به صورت واقع‌بینانه نگاه کنیم تعداد انگشت‌شماری متخصص بیماری‌های آبزیان در کشور داریم که این تعداد انگشت‌شمار هم در بخش دولتی  مشغول فعالیت هستند و کمتر حضورشان در مزارع و مراکز پرورشی دیده می‌شود. تربیت این نیرو‌ها از وظایف حاکمیتی است و اتحادیه برای تولید پایدار به دنبال تحقق این مورد است.

وی افزود: در کنار این موارد پیگیری برای  سند حاکمیتی مزارع پرورش میگو و ماهی است.  اولین مزیت این کار ایجاد اطمینان و امنیت شغلی است . دومین مزیت  این است که افراد زمانی که می‌خواهند برای گرفتن تسهیلات به بانک‌ها مراجعه کنند سند خود را ضمانت‌نامه بانک‌می کنند.

قاسمی بیان کرد: یکی از دیگر از مواردی که برای حل آن نظامند همکاری مجلس هستیم، این است که سامان نظام مهندسی کشاورزی دخالت در صدور پروانه‌های مختلف در بخش شیلات می‌کند که این مسئله خود مانعی برای تولید است و امیدوارم در جهت حل آن مجلس شورای اسلامی با ما همکاری  لازم را انجام دهد. اگر در سال 93 این چند کار را انجام دهیم فعالیت زیادی انجام داده‌ایم.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
farda2
روغن نازگل
haraz1
shirinasal3
zarforoktoz
تلگرام فودپرس
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی سحر همدان
BA
vioni
تیتر20
آیدین
جوان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
فودیار
زر ماکارون
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
اقتصاد سبز
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
www.addlikebutton.net