چهار شنبه 12 آذر ماه 1399  -  Wednesday, December 2, 2020
peminaبانک کشاورزیpegah
اخبار برگزیده
0
شنبه 12 مهر ماه 1399 ساعت 19:6

تورم محصولات خوراکی شهریور ۹۹ اعلام شد

مواد غذایی> مرکز آمار ایران اعلام کرد که در شهریور ۹۹، قیمت خیار با رشد ۲۲.۳ درصدی بالاترین رشد و قیمت فلفل دلمه با کاهش ۱۲.۶ درصدی بیشترین کاهش قیمت را در بین گروه‌های خوراکی به خود اختصاص داده است.

مرکز آمار ایران آمار تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور در شهریور ۹۹ را اعلام کرد. بر اساس این آمار بیشترین افزایش قیمت نسبت به مرداد ۹۹، مربوط به «خیار» با افزایش قیمت ۲۲.۳ درصدی و بیشترین کاهش قیمت مربوط به «فلفل دلمه‌ای» با کاهش قیمت ۱۲.۶ درصدی است. تغییر قیمت محصولات در گروه‌های مختلف خوراکی به شرح ذیل است؛

نان و غلات:

در این گروه، اقلام «برنج خارجی درجه یک» و «شیرینی خشک» با ٤.١ درصد و «رشته آش» با ٣.٣ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آنها:

در این گروه، اقلام «کنسرو ماهی تن» با ٨.٥ درصد و «ماهی قزل آلا» با ٦.١ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به «خامه پاستوریزه» با ١٢.٨ درصد و «کره پاستوریزه (کره حیوانی)» با ١٢.٠ درصد و «تخم مرغ ماشینی» با ١١.٩ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به «موز» با ٢٠.٤ درصد و «مغز گردو» با ٦.٢ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. هم‌چنین در ماه جاری متوسط قیمت «هندوانه» با ٨.٨ درصد و «سیب» با ٦.١ درصد بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل را داشته‌اند.

سبزیجات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به «خیار» با ٢٢.٣ درصد، «بادمجان» با ٢١.٦ درصد و «عدس» با ٢٠.٣ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. هم‌چنین در ماه جاری اقلام «فلفل دلمه‌ای» با ١٢.٦ درصد و «لوبیا قرمز» با ٩.١ درصد نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به «نوشابه گازدار» با ٩.٤ درصد و «سس مایونز» با ٤.٢ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
mihan
tabiat
goncheh1
haraz1
pegah4
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
nazgol
لاکیدووو
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تک ماکارون
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ