شنبه 2 شهريور ماه 1398  -  Saturday, August 24, 2019
eco 1pegah
اخبار برتر
0
دو شنبه 8 مرداد ماه 1397 ساعت 13:16

شرکت مارگارین به شبکه ریلی متصل شد

صنایع غذایی> اقتصاد غذا - شرکت مارگارین به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکتهای تولید روغن نباتی کشور با بیش از 65 سال سابقه به خط ریلی متصل شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، عصر روز گذشته با حضور فرماندار ویژه شهرستان ری، جمعی از مدیران راه آهن و مدیران و کارکنان صنعت روغن نباتی مراسم اتصال شبکه ریلی با ورود 10 واگن روغن خام به ایستگاه مارگارین برگزار شد.

دکتر هدایت اله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری در این مراسم ضمن تبریک تخصیص این ایستگاه به شرکت مارگارین به تبیین اهمیت صنعت ریلی در توسعه کشور پرداخت و افزود: شرکت مارگارین به عنوان یکی از مهمترین صنایع منطقه، پیشگام در استفاده از امکانات حمل و نقل ریلی برای تأمین پایدار روغن خام خود و تکمیل زنجیره لجستیک شده است.
فرماندار ری با اشاره به ظرفیتهای توسعه ای منطقه، از سامان دهی کل امکانات در جهت تسهیل امور صنایع به خصوص صنایع استراتژیک خبر داد و افزود: نگاه آینده نگر نیاز مند طراحی ابزارهای جدید برای برخورداری از مزیتهای اقتصادی است که لجستیک نقش پررنگی را در آن ایفا می کند.
دکتر محمد رضا شمس مدیر عامل شرکت مارگارین نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری و حمایت های بی دریغ مدیران مجموعه را ه آهن و شرکت راه آهن حمل و نقل در سرعت تصمیم گیری و راه اندازی این ایستگاه خاطر نشان کرد: در وضعیت کنونی و تحریم ها، باید ضمن به اشتراک گذاشتن توانمندیهای موجود در کشور، هزینه مبادله را به حداقل و امنیت و سرعت را به حداکثر رساند.
شمس با اشاره به اینکه روغن کالای اساسی مورد نیاز مردم است فرمود راه اندازی حمل ریلی علاوه بر ایجاد امنیت تامین و تکمیل زنجیره لجستیک ، موجب کاهش هزینه حمل، مخاطرات جاده ای و افزایش ضریب امنیت و سلامت مواد اولیه خواهد شد.
در ادامه این مراسم مهندس غلام رضا شاکری مدیر کل راه آهن تهران نیز با تشریح اینکه مارگارین اولین شرکتی بود که داوطلب راه اندازی حمل تر کیبی شد افزود: این ایده که برای شرکت های با فاصله کمتر از 50 کیلومتر از ایستگاه می توان از حمل ترکیبی ریل و جاده ای استفاده کرد را شرکت مارگارین پرورش داد و این الگو برای دیگر شرکت ها نیز تکرار خواهد شد.
شاکری خاطر نشان کرد: توسعه ریلی توسعه ریلی خواست همه مسئولین نظام است و دولت برای توسعه حمل بار ریلی تمام توان خود را به کار خواهد بست.
این مراسم با ورود ناوگان 10 واگن روغن از مبدا بندر عباس به مقصد ایستگاه مارگارین پایان یافت.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زرفروکتوز1
پگاه
ghoncheh
haraz1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
vioni
گروه صنعتی پارس استا