دو شنبه 11 اسفند ماه 1399  -  Monday, March 1, 2021
pegahبانک کشاورزیeco 1
اخبار برگزیده
1
چهار شنبه 27 خرداد ماه 1394 ساعت 11:10

رییس انجمن آردسازان ایران:/

آزادسازی قیمت آرد تا پایان سال منتفی است

صنایع غذایی> رییس انجمن آردسازان ایران با بیان اینکه قیمت نان برای دولت با احتساب یارانه پرداختی ۳۴۰۰ تومان تا ۳۵۰۰ تومان تمام می شود ، گفت: آزاد سازی قیمت آرد تا پایان سال منتفی است.


محمدرضا مرتضوی با اشاره به اینکه دولت فعلاً تصمیمی برای آزادسازی قیمت آرد تا پایان سال ندارد، اظهار داشت: براساس تصمیم دولت قرار است حدود 80 درصد نانوایی‌های کشور از آرد یارانه ‌ای و 20 درصد از آرد آزاد استفاده کنند.

وی با بیان اینکه به اعتقاد بنده اختصاص یارانه به نان نتایج مناسبی نخواهد داشت، افزود: در حال حاضر دولت بابت هرکیلو آرد 650 تومان یارانه مستقیم در قیمت خرید تضمینی گندم پرداخت می کند. در کنار این دولت 500 تومان یارانه نقدی به نان پرداخت می کند که در نهایت نان با قیمت هر کیلو 2 هزار و 500 تومان به دست مصرف کنندگان می رسد.

رییس انجمن آرد ایران اضافه کرد: قیمت نان برای دولت با احتساب یارانه پرداختی 3 هزار و 400  تومان تا 3 هزار و 500 تومان تمام می شود که در صورت عدم پرداخت یارانه قیمت واقعی نان برای مصرف‌کنندگان زیر 3 هزار تومان خواهد شد.

مرتضوی تصریح کرد: هر ساله یارانه به نان اختصاص پیدا می‌کند اما در نهایت نه مصرف کنندگان و نه نانوایان از وضعیت نان راضی نیستند که به نظر می رسد در صورت عدم اختصاص یارانه می توان از دور ریز نان جلوگیری کرد و رضایت مصرف‌کنندگان و نانوایی ها را بدست آورد.


منبع:تسنیم
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
shirinvatan
mihan
pegah2
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
tabiat
sobhan
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
vioni
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تک ماکارون
حلبچی
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر