یک شنبه 15 تير ماه 1399  -  Sunday, July 5, 2020
pegaheco 1
اخبار
1
شنبه 8 خرداد ماه 1395 ساعت 15:31

شعار روز جهانی غذا اعلام شد/ تدارک مسابقه خلاقانه فائو برای کودکان، نوجوانان و جوانان

مواد غذایی> مراسم روز جهانی غذا ۲۰۱۶ امسال با موضوع آب و هوا در حال تغییر است، غذا و کشاورزی نیز باید تغییر کند برگزار می‌شود.

یکی از بزرگ‌ترین مسائل مرتبط با تغییرات آب و هوایی، امنیت غذایی است، همزمان با این تغییرات اقلیمی، جمعیت جهانی به‌طور پیوسته در حال رشد است و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ به ۹,۶ میلیارد نفر برسد و باید بر اساس این تغییرات سنگین، کشاورزی و سیستم‌های غذایی با تأثیرات تغییرات اقلیمی منطبق شده و انعطاف‌پذیرتر شوند، این تنها راهی است که می‌توان از سلامت اکوسیستم‌ها، جمعیت‌های روستایی و کاهش مهاجرت از این جوامع مطمئن شد.

تولید پایدار مواد غذایی به معنای اتخاذ شیوه‌ای برای تولید بیشتر در اراضی کمتر و استفاده عاقلانه از منابع طبیعی است.

همچنین کاهش ضایعات مواد غذایی در مراحل تولید، برداشت، ذخیره‌سازی، بسته‌بندی و حمل و نقل بسیار در تولید پایدار تأثیرگذار است که باید نهادینه شود.

تمام عوامل ذکرشده دلیلی بر انتخاب موضوع "آب و هوا در حال تغییر است، مواد غذایی و کشاورزی نیز باید تغییر کند" برای روز جهانی غذا ۲۰۱۶ بوده است.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) خواستار رسیدگی بیشتر به بخش‌های کشاورزی و مواد غذایی در برنامه‌های کشورها جهت اقدام برای تغییرات آب و هوایی و سرمایه‌گذاری بیشتر در توسعه روستایی شد.

به‌نظر می‌رسد با تقویت انعطاف‌پذیری کشاورزان خرده‌پا، می‌توان امنیت غذایی را برای جمعیت رو به افزایش جهان تضمین کرد.

در مسابقه خلاقانه فائو شرکت کنید

اقلیم جهانی در حال تغییر است، از شما می‌خواهیم با طراحی یک پوستر یا ساخت یک ویدئو بر اساس موضوع روز جهانی غذا ۲۰۱۶ به ما بگویید که چرا کشاورزی و تولید غذا نیز باید تغییر کند.

تمامی کودکان و نوجوانان پنج تا ۱۹ ساله در سراسر جهان می‌توانند با استفاده از تخیل خود پوستری درباره موضوع روز جهانی غذا ۲۰۱۶ طراحی کنند، همچنین با توجه به اینکه امنیت غذایی از بزرگ‌ترین مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی است، اگر شما در سن ۱۳ تا ۱۹ سال قرار دارید می‌توانید ایده‌های خود را در قالب ویدئویی یک‌دقیقه‌ای که با گوشی‌های هوشمند خود ساخته‌اید، با ما در میان بگذارید.

روز جهانی غذا، سالروزی مقارن با ۱۶ اکتبر (۲۴ مهرماه) است که به افتخار تأسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ نامگذاری شده و در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود.

منبع:ایانا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah3
شیرین عسل1
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
sobhan
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
vioni
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
آیدین
گروه صنعتی نان سحر