دو شنبه 11 اسفند ماه 1399  -  Monday, March 1, 2021
بانک کشاورزیeco 1pegah
اخبار برگزیده
0
پنج شنبه 27 آذر ماه 1399 ساعت 11:19

وزیر صمت مطرح کرد؛/

استفاده از منابع بانکی ایران در ترکیه برای خرید کالاهای اساسی مورد نیاز کشور

مواد غذایی> وزیر صنعت، معدن و تجارت از وزیر تجارت ترکیه خواست تا راهی برای استفاده کشورمان از منابع بانکی خود نزد بانکهای ترکیه برای خرید کالای مورد نیاز مستقیم از طریق ترکیه یا با واسطه شرکتهای ترکیه‌ای از طریق دیگر کشورها استفاده نماید.

علیرضا رزم حسینی در مذاکره تلفنی با رخسار پکجان با یادآوری و تاکید بر روابط دیرینه دو کشور ایران و ترکیه بیان کرد: ایران و ترکیه دو کشور همسایه، دوست و برابر هستند که همواره مبادلات گسترده‌ای را در حوزه تجارت در کنار پیشینه تاریخی و تشابهات فرهنگی داشته‌اند.

وی با اعلام اینکه حجم مبادلات تجاری ایران و ترکیه در پنج سال گذشته سالانه حدود ۱۰ میلیارد دلار بوده است، تصریح کرد: به خاطر شیوع ویروس کرونا و تاثیراتی که در کسب و کار و تجارت داشته است، حجم مبادلات در 8 ماهه امسال به 4.3 میلیارد دلار رسید که درصدد ارتقاء این میزان از تجارت هستیم و ظرفیت‌های لازم نیز وجود دارد.

فصل جدیدی برای گسترش مبادلات میان دو کشور ایجاد شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مذاکره ویدیوکنفرانسی رئیس جمهور کشورمان با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در خصوص افزایش مبادلات و استفاده از منابع بانکی ایران در بانکهای ترکیه گفت : وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران مسئول پیگیری امورات مرتبط با حوزه های صنعت، معدن و تجارت است و امیدواریم که این مذاکره تلفنی فصل جدیدی برای گسترش مبادلات میان دو کشور شود.

رزم حسینی با بیان اینکه شرایط بین‌المللی هم اکنون برای ارتقاء مبادلات مناسب است، اضافه کرد: امکان گسترده شدن مبادلات در حوزه تجارت را داریم و آمادگی گسترش روابط دو کشور در این حوزه وجود دارد.

وی همچنین با یادآوری این که شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد بین الملل و تجارت دنیا تأثیر گذاشته است، افزود: امیدواریم سطح مبادلات به مرور زمان ارتقا یابد.

افزایش سطح مبادلات دو کشور به صورت برد-برد

وزیر صمت همچنین تصریح کرد: مذاکرات و توافقات در خصوص تجارت ترجیحی که در کمیسیون مشترک دو کشور (ماه آگوست) مورد اشاره قرار گرفت را دنبال می کنیم تا دو کشور به صورت برد برد سطح مبادلات خود را افزایش دهند.

رزم حسینی همچنین با اشاره به منابع بانکی کشورمان در بانک های ترکیه، بیان کرد: می خواهیم از منابع کشور ایران در بانک‌های ترکیه برای خرید اقلام مورد نیازمان استفاده کنیم.

استفاده از منابع بانکی ایران در ترکیه برای خرید کالاهای مورد نیاز کشورمان

وی گفت: اکنون به کالاهای مورد نیاز از جمله گندم، ذرت، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن خام نیاز داریم که در صورتی که این کالاها را کشور ترکیه داشته باشد، علاقمند به خرید از این کشور هستیم و در غیر این صورت علاقمند خرید این کالاها با واسطه از طریق شرکت‌های ترکیه هستیم.

منبع:ایلنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
زرفروکتوز1
shirinvatan
لاکیدووو
tabiat
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
haraz1
mihan
pegah2
شیرین عسل1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
حلبچی
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
تیتر20
آرد سازی پوسان
آب معدنی واتا
تک ماکارون
گروه صنعتی پارس استا