شنبه 10 اسفند ماه 1398  -  Saturday, February 29, 2020
pegaheco 1
اخبار
1
دو شنبه 17 خرداد ماه 1395 ساعت 16:14

نرخ تورم تولیدات زراعی، باغداری و دامداری سنتی اعلام شد

کشاورزی> مرکز آمار ایران ، نرخ تورم تولیدات بخش‌های مختلف زراعت، باغداری و دامداری سنتی را در یک سال منتهی به پاییز سال ۹۴ اعلام کرد.

بنا به اعلام مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولیدکننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی در فصل پاییز سال ۱۳۹۴برابر با ۲۱۴.۰۸ بود که نسبت به فصل قبل از آن ۱۰.۶ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۰.۳ درصد افزایش یافته است. همچنین (برمبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) درصد تغییر چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۴ نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) برابر با ۳.۵۴ درصد افزایش است.

تغییرات شاخص بخش های زراعت، باغداری و دامداری سنتی نشان می دهد، شاخص گروه غلات در فصل پاییز سال ۱۳۹۴ برابر با ۲۲۰.۱۶ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۴.۵۵ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز ۱.۹۶ درصد افزایش دارد.

شاخص گروه سبزیجات در فصل پاییز سال ۱۳۹۴ برابر با ۲۰۴.۷۸ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل۱۹.۱۲ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۸.۵۴ درصد کاهش دارد.

همچنین شاخص گروه میوه ها و میوه های آجیلی در فصل پاییز سال ۱۳۹۴برابر با ۲۲۰.۳۴ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۰.۹۳ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز ۷.۵۳ درصد افزایش دارد.

شاخص گروه دانه ها و میوه های روغنی در فصل پاییز سال ۱۳۹۴ برابر با ۲۰۵.۷۷ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۳.۴۵ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۶.۱۴ درصد افزایش دارد.

شاخص گروه محصولات نوشابه ای و ادویه ای در فصل پاییز سال ۱۳۹۴ برابر با ۲۵۶.۱۲ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۹.۸۸ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با۱۱.۱۶ درصد افزایش است.

بر پایه این گزارش، شاخص گروه توتون و تنباکو در فصل پاییز سال ۱۳۹۴ برابر با ۲۵۲.۸۷ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۲۱.۷ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۰.۶۷ درصد کاهش دارد.

شاخص گروه گیاهان در ساخت شکر در فصل پاییز سال ۱۳۹۴ برابر با ۲۵۰.۹۲ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۵.۶۵ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل پاییز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۸.۸۶ درصد افزایش دارد.

از سویی، شاخص گروه مواد خام طبقه بندی نشده در فصل پاییز سال ۱۳۹۴برابر با ۲۰۵.۰۷ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۶.۹۶ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۱۳.۳۶ درصد افزایش دارد.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
پگاه
شیرین عسل1
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
زرفروکتوز1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
vioni
زر ماکارون