چهار شنبه 4 ارديبهشت ماه 1398  -  Wednesday, April 24, 2019
pegaheco 1
اخبار برگزیده
0
شنبه 17 فروردين ماه 1398 ساعت 16:45

مزارع کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره) خوزستان زیرسیلاب رفت

ایرنا نوشت: مدیر بخش رسانه روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان گفت: مزارع کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره)  در اثر ورود سیلاب به زیر آب رفت.

هادی خوش سیما با اشاره به اینکه مزارع کشت و صنعت نیشکر دهخدا نیز پیش از این به زیر آب رفته بودد افزود: ورود آب به کشت و صنعت امام خمینی (ره) سبب خسارت هایی به مزارع نیشکر شده است.
وی گفت: شرکت کشت و صنعت امام خمینی (ره) با اعلام ستاد مدیریت بحران از همان روزهای اول برای کمک رسانی به مردم روستاهای شعیبیه شوشتر اعلام آمادگی کرد و با تشکیل ستاد بحران،اعزام نیرو و امکانات به مناطق بحرانی، شبانه روز به منظور کاهش خسارات سیل به روستاهای این منطقه فعالیت دارد.
خوش سیما خاطر نشان کرد: جاده سازی در مناطق سیل زده، ترمیم سیل بندها، خاکریزی، دایک های حفاظتی برای روستاها، آبرسانی به روستاها ، تأمین غذای کمیته های بحران شهرستان شادگان و کارون و سوخت رسانی به کلیه ماشین آلات فعال در عملیات مهار سیلاب بخشی از خدماتی است که از سوی شرکت کشت و صنعت امام خمینی به منظور کاهش خسارات ناشی از سیل انجام می شود.
به گفته وی اردیبهشت ماه سال ۹۵ نیز در اثر جاری شدن سیل ، بخشی از مزارع این کشت و صنعت به زیر آب رفت.
۷۰۰ هکتار از زمین های این کشت و صنعت جهت چرای دام به روستاییان سیل زده اختصاص پیدا کرده و علوفه دام های تعدادی از روستاهای شعیبیه نیز از سوی این کشت و صنعت تامین می شود.
بر اساس اخطاریه سازمان آب و برق خوزستان، با صدور چنداطلاعیه نسبت به وقوع سیل در حوضه رودخانه های دز، کرخه و کارون هشدار داده و اعلام کرده سه شهر و ۵۱ روستا در حوضه کرخه، ۱۸ روستا در حوضه دز و ۱۸ روستا در حوضه کارون در معرض سیلاب هستند و دستگاه های اجرایی باید آمادگی تخلیه آنها را داشته باشند. اما بر اساس گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان تعداد روستاهای در معرض سیل بیشتر است. تا ۱۴ فروردین، ۹۶ روستای در معرض خطر در خوزستان در حاشیه سه حوضه آبریز دز، کرخه و کارون به صورت جزیی یا کلی تخلیه شده و در ۳۵ اردوگاه اسکان یافته اند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زر فروکتوز
روغن نازگل
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
شیرین عسل1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
رستوران حاج محسن1
آیدین
اقتصاد سبز
vioni
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
جوان
زر ماکارون
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
فودیار
www.addlikebutton.net