یک شنبه 30 تير ماه 1398  -  Sunday, July 21, 2019
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
شنبه 17 فروردين ماه 1398 ساعت 16:45

مزارع کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره) خوزستان زیرسیلاب رفت

ایرنا نوشت: مدیر بخش رسانه روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان گفت: مزارع کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره)  در اثر ورود سیلاب به زیر آب رفت.

هادی خوش سیما با اشاره به اینکه مزارع کشت و صنعت نیشکر دهخدا نیز پیش از این به زیر آب رفته بودد افزود: ورود آب به کشت و صنعت امام خمینی (ره) سبب خسارت هایی به مزارع نیشکر شده است.
وی گفت: شرکت کشت و صنعت امام خمینی (ره) با اعلام ستاد مدیریت بحران از همان روزهای اول برای کمک رسانی به مردم روستاهای شعیبیه شوشتر اعلام آمادگی کرد و با تشکیل ستاد بحران،اعزام نیرو و امکانات به مناطق بحرانی، شبانه روز به منظور کاهش خسارات سیل به روستاهای این منطقه فعالیت دارد.
خوش سیما خاطر نشان کرد: جاده سازی در مناطق سیل زده، ترمیم سیل بندها، خاکریزی، دایک های حفاظتی برای روستاها، آبرسانی به روستاها ، تأمین غذای کمیته های بحران شهرستان شادگان و کارون و سوخت رسانی به کلیه ماشین آلات فعال در عملیات مهار سیلاب بخشی از خدماتی است که از سوی شرکت کشت و صنعت امام خمینی به منظور کاهش خسارات ناشی از سیل انجام می شود.
به گفته وی اردیبهشت ماه سال ۹۵ نیز در اثر جاری شدن سیل ، بخشی از مزارع این کشت و صنعت به زیر آب رفت.
۷۰۰ هکتار از زمین های این کشت و صنعت جهت چرای دام به روستاییان سیل زده اختصاص پیدا کرده و علوفه دام های تعدادی از روستاهای شعیبیه نیز از سوی این کشت و صنعت تامین می شود.
بر اساس اخطاریه سازمان آب و برق خوزستان، با صدور چنداطلاعیه نسبت به وقوع سیل در حوضه رودخانه های دز، کرخه و کارون هشدار داده و اعلام کرده سه شهر و ۵۱ روستا در حوضه کرخه، ۱۸ روستا در حوضه دز و ۱۸ روستا در حوضه کارون در معرض سیلاب هستند و دستگاه های اجرایی باید آمادگی تخلیه آنها را داشته باشند. اما بر اساس گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان تعداد روستاهای در معرض سیل بیشتر است. تا ۱۴ فروردین، ۹۶ روستای در معرض خطر در خوزستان در حاشیه سه حوضه آبریز دز، کرخه و کارون به صورت جزیی یا کلی تخلیه شده و در ۳۵ اردوگاه اسکان یافته اند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
روغن نازگل
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
آیدین
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
زر ماکارون
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
تیتر20
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
vioni
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران