سه شنبه 9 آذر ماه 1400  -  Tuesday, November 30, 2021
مهگلچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 27 ارديبهشت ماه 1400 ساعت 11:47

خرید تضمینی ۶۹ هزار تن پیاز از کشاورزان/ فیلم منتشر شده در فضای مجازی صحت ندارد/ تحویل رایگان`پیاز به کمیته امداد و بهزیستی

کشاورزی> مدیرکل خرید و فروش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از خرید 69 هزار تن پیاز از کشاورزان متضرر خبر داد و افزود: برای تنظیم بازار و منطقی شدن قیمت از عرضه بخشی از پیاز‌ها به بازار جلوگیری و آن را به صورت رایگان در اختیار کمیته امداد و بهزیستی قرار می‌دهیم.

رامین گیلاشاهی با بیان اینکه از زمان زیان پیازکاران سازمان تعاون روستایی به خرید تضمینی پیاز ورود کرد، اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی در غالب طرح خرید تضمینی تا کنون 69 هزار تن پیاز از کشاورزان خرید تضمینی کرده است.

وی ادامه داد: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم پیاز از کشاورزان 596 تومان است که بر اساس حداقل هزینه تمام شده تولید تعیین شده تا بار خسارات کشاورزان را کاهش دهد.

گیلاشاهی با تاکید بر اینکه اکنون قیمت خرید پیاز درجه از کشاورزان به 700 تومان تا یک هزار و 500 تومان رسیده است، گفت: ورود به خرید تضمینی پیاز موجب شده، قیمت خرید پیاز سفید درجه یک از کشاورزان به یک هزار و 100 تا یک هزار و 500 تومان و پیاز درجه یک زرد به 700 تومان افزایش یابد.

به گفته وی؛ افزایش سطح زیر کشت پیاز در سال جاری، تورم کشت در این محصول ایجاد و ما را با بیش از 600 هزار تن مازاد تولید روبه‌رو کرد.

وی با یادآور اینکه زمان تعیین شده برای خرید تضمینی پیاز از کشاورزان تا نیمه اردیبهشت بود، از ادامه فرآیند خرید برای حمایت بیشتر از کشاورزان خبر داد.

گیلاشاهی با انتقاد از سوءاستفاده برخی از افراد سودجو از شرایط پیش آمده برای کشاورزان با انتشار فیلم در فضای مجازی با عنوان عرضه پیاز رایگان تصریح کرد: این افراد سعی دارند بازار را برهم زده و با کاهش بیشتر قیمت از دسترنج کشاورزان به نفع خود استفاده ببرند.

وی تصریح کرد: فیلم  مورد بحث توسط فرد سودجو در یکی از مراکز خرید تعاون روستایی گرفته شده و آن را به عنوان عرضه رایگان پیاز معرفی کرده است.

گیلاشاهی اظهار کرد: البته توزیع رایگان پیاز توسط سازمان تعاون روستایی انجام می‌گیرد اما این توزیع در بازار نیست و تحویل  به مراکزی مانند کمیته امداد و بهزیستی است.

وی تاکید کرد: تحویل پیاز رایگان به بهزیستی و کمیته امداد با هدف کمک به معیشت مددجویان تحت پوشش این دو ارگان است.

گیلاشاهی قیمت امروز پیاز برای مصرف کننده در بازار را 3 هزار و 500 تا 6 هزار تومان عنوان کرد.

منبع:ایلنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
پگاه-خامه
mihan2
لاکیدووو
روغن غنچه
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
نازگل
haraz
taknan2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
فشذهشف2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
tejarat talaie
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
zar
تیتر20
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
kandoj
ardineh
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
ariantaem
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
حلبچی