یک شنبه 15 تير ماه 1399  -  Sunday, July 5, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
1
شنبه 27 دى ماه 1393 ساعت 21:39

وزیر کشاورزی اعلام کرد:/

8 محصول اساسی روی دستمان مانده است

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که بخش کشاورزی در زمینه بازاریابی و صادرات به شدت رنج می‌برد؛ به گونه‌ای که هفت - هشت محصول اساسی کشاورزی از قبیل مرغ، تخم‌مرغ، سیب و خرما روی دستمان مانده و در بازاریابی‌شان گرفتار شده‌ایم.

محمود حجتی در نشست مشترک اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران که همراه با معاون اول رییس جمهور، وزیر امور اقتصاد و دارایی و وزیر صنعت، معدن و تجارت مهمان اعضای اتاق بازرگانی ایران بود، اظهار کرد: عمده مشکلی که سر راه اقتصاد ما وجود دارد این است که تولید در کشور با توجه به سازوکارهایی که داریم اقتصادی نیست و اگر تولیدی داریم در حاشیه آن می‌توانیم چیزهای دیگری را کسب کنیم. این مساله در بخش کشاورزی و به صورت بیشتر در بخش صنعت وجود دارد.

وی افزود: باید راهکاری پیدا کنیم که تولید در کشور اقتصادی شود. متاسفانه سازوکارهایمان به گونه‌ای است که در آنجایی که تولید داریم نمی توانیم آن را به بازار هدف برسانیم و از طرفی به صورت ناخودآگاه دنبال این هستیم که اگر ارزی در اختیار داریم تولید سایر کشورها را وارد کنیم. امروز بخش کشاورزی در این زمینه به شدت رنج می‌برد.

به گفته حجتی هفت - هشت محصول اساسی در کشاورزی داریم که در بازاریابی‌شان گرفتار شده ایم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: امروز در تخم مرغ و مرغ دچار بحران هستیم چرا که بیش از یک میلیون تن مازاد تولید داریم. با وجود آن که صادرات ما بیش از دو برابر شده است.

وی افزود: در زمینه سیب و خرما همین مشکل وجود دارد و بیش از یک میلیون تن اضافه تولید در زمینه تولید سیب داریم. همچنین خرماها روی دست‌مان باقی مانده است. ما حداقل باید 500 هزار تن سیب صادر کنیم اما در حال حاضر بیش از 200 هزار تن امکان صادرات نداریم. البته در زمینه صادرات میگو افزایش 80 درصدی داشته‌ایم.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
زرفروکتوز1
goncheh1
pegah3
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
vioni
تیتر20
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان