دو شنبه 20 مرداد ماه 1399  -  Monday, August 10, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 27 شهريور ماه 1397 ساعت 11:57

واگذاری قیمت‌گذاری آب بسته‌بندی به تولید کنندگان/ قیمت مواد اولیه ۴۰۰ درصد افزایش یافت

دبیر انجمن‌های آبهای معدنی و آشامیدنی با انتقاد از ملاک قیمت‌گذاری سازمان تعزیزات بر اساس نرخ تورم ۸ درصدی گفت: وقتی مواد اولیه ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، این قیمت‌گذاری معنایی ندارد.

 پیمان فروهر از اجرای بند جدید مصوبه ٤٨٠٢١ در ۱۰ شهریورماه امسال با موضوع نحوه تعيين قيمت كالاها و خدمات توسط وزير صنعت به سازمان حمايت و ساير دستگاههاي متولي خبر داد و گفت: در بند ج این مصوبه آمده است که مسئوليت قيمت گذاري کالاهایی که جز مجموعه ۲۵ گروه کالایی نیستند، به واحدهاي توليدي آب بسته بندی واگذار می‌شود و لذا براي تغيير قيمت محصولات نيازي به تاييد سازمان حمايت نيست.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، دبیر انجمن‌های آبهای معدنی و آشامیدنی در ادامه با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی‌ای که در  فهرست ۲۵ محصول گروه یک کالایی قرار نگرفته‌اند مشمول قیمت گذاری توسط سازمان حمایت نیستند، بیان کرد: تا پیش از این مصوبه اي صادر شده بود كه افزايش بيش از ١٠٪؜ قيمت را مشروط به دريافت جواز از سازمان حمايت كرده بود و لذا اين مصوبه جديد مجددا مصوبه ٤٨٠٢١ را احياء کرد و لذا براي تغيير قيمت محصولات نيازي به تاييد سازمان حمايت نيست این واحدهای تولیدی راسا می‌توانند قیمتشان را تغییر دهند مگر اینکه سازمان حمایت شکایتی وصول کند و قیمت‌های آن واحد تولیدی را بررسی کند.

او درباره واحدهای تولیدی که در این مدت به دلیل افزایش قیمت مشمول جریمه شده‌اند، گفت: در ابتدا باید ببینیم سازمان تعزیرات درباره این جریمه‌ها درست عمل کرده است یا نه. ولی اگر سازمان حمایت واحد تولیدی‌ای را به دلیل نداشتن جواز از این سازمان جریمه کرده، کاملا نادرست است و از این جریمه تبرئه خواهد شد مگر اینکه متهم شود به اینکه خودشان تغییرات قیمتی را اعمال کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، فروهر در پایان با انتقاد از ملاک قیمت‌گذاری سازمان تعزیزات بر اساس نرخ تورم ۸ درصدی گفت: وقتی مواد اولیه ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، ملاک قیمت‌گذاری بر اساس نرخ ۸ درصدی تورم معنایی نداشته و این موضوع هیچ ارتباطی با محاسبات نرخ تورمی‌که دولت اعلام کرده است، ندارد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
sobhan
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
تک ماکارون
vioni
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
تیتر20