شنبه 16 فروردين ماه 1399  -  Saturday, April 4, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 10 مرداد ماه 1395 ساعت 12:31

ضوابط ملی آبلیمو تجدید نظر می شود

صنایع غذایی> کارشناس اداره غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: تهیه پروتکل نمونه برداری از آبلیموی طبیعی جهت بازبینی و تجدید نظر استاندارد 117 ویژگیهای آب لیمو ترش  مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.


کارشناس اداره غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به اعتراض تعدادي از واحدهاي توليدكننده آبليمو از ليموي تاره به ويژگي هاي مندرج در استاندارد ملي آبليمو به شماره ١١٧ و پيشنهاد انجمن صنفي كارفرمايي صنعت آبليوي ايران به اداره كل نظارت بر فراورده های غذايي مبني بر تجديد نظر استاندارد ملي مربوطه، پروتكلي با همكاري انجمن  فوق و سازمان ملي استاندارد ايران و سازمان غذا و دارو تدوين گرديد.

مهندس معصومه تکلو  اضافه کرد: در اين پروتكل مقرر شد از تمامی گونه هاي ليموترش lime مناطق مختلف  ايران مانند جهرم، ميناب، رودان و.... نمونه برداري شده و در ٢٢ واحد توليدي محصول آبليمو ترش توليد و ويژگي هاي آن در دو اداره كل آزمايشگاه كنترل عذا و دارو و سازمان  ملي استاندارد اندازه گيري شود. 

وی در پایان با اشاره به اینکه اندازه گیری ویژگیهای آبلیموی حاصله در مرحله دوم از آبلیموی تهیه شده در مرحله قبل در حال انجام می باشد تصریح کرد:  به محض پايان يافتن مرحله دوم و اخذ نتايج مربوطه، بررسي  و مقايسه نتايج مرحله اول با مرحله دوم، ويژگي هاي  آبليموی  طبيعي از ليمو تازه بازنگري خواهد شد.

منبع:ایفدونا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
goncheh1
haraz1
sobhan
پگاه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
vioni
آب معدنی واتا