یک شنبه 30 تير ماه 1398  -  Sunday, July 21, 2019
pegaheco 1
اخبار برتر
1
سه شنبه 1 تير ماه 1395 ساعت 13:30

15الی 18 آبان ماه 95

نخستین نمایشگاه بین المللی محصولات پروتئینی خاورمیانه در تهران برگزار می شود

صنایع غذایی> اقتصاد غذا – نخستین نمایشگاه تخصصی و بین المللی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته  MeatEX  و تنها نمایشگاه محصولات پروتئینی خاورمیانه 15 الی 18 آبان ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، مجید افلاکی دبیر انجمن صنفی صنایع فرآورده های گوشتی در نشست خبری این نمایشگاه با اعلام خبر فوق افزود:این نمایشگاه به منظور توسعه صادرات فرآورده های گوشتی و محصولات پروتئینی و جذب سرمایه گذاری خارجی و ورود فناوری های نوین برگزار می شود.
وی افزود: این نمایشگاه می تواند ایران را به هاب تجارت محصولات پروتئینی در منطقه خلیج فارس تبدیل کند.
افلاکی همچنین با اشاره به توان پتانسیل صادرات فرآورده های گوشتی خاطر نشان کرد: در سال گذشته 7.5 میلیون دلار صادرات فرآورده های گوشتی به کشور های عراق، افغانستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس صادر شده که امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه صادرات فرآورده های گوشتی به عدد قابل قبولی افزایش یابد.
دبیر انجمن صنفی صنایع فرآورده های گوشتی افزود: طی سال گذشته 490 هزار تن انواع فرآورده ای گوشتی در کشور تولید شده که این رقم نسب به سال 93 هیچگونه افزایشی نداشته است.

تنها نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال دنیا در ایران

در ادامه این نشست هرمز مهبد مدیر نمایشگاه MeatEX نیز طی سخنانی گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای صنایع ایران است تا ضمن توسعه صادرات بتوانند از ماشین آلات و فناوری روز دنیا نیرز بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه تنها نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال دنیا می باشد خاطر نشان کرد: شرکتها و تجار صنعت فرآورده های گوشتی با حضور در این نمایشگاه می توانند ضمن ورود به بازار  خاورمیانه به بازار بزرگ تجارت فرآورده های حلال کشورهای اسلامی نیز دسترسی پیدا کنند.
مهبد در خصوص شرکت کنندگان در نمایشگاه نیز گفت: تا کنون 73 درصد فضای نمایشگاه به فروش رفته که سهم خارجی ها 17 درصد است و شرکتهایی از استرالیا، نیوزیلند، آلمان، فرانسه، آذربایجان، قزاقستان، ترکیه و فنلاند حضورشان قطعی شده است.

مدیر نمایشگاه تخصصی و بین المللی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته  MeatEX  در خصوص معرفی این نمایشگاه به شرکتهای خارجی یادآور شد: در سمینارهای مختلفی از جمله در فرانکفورت و  استانبول ویژگی های خاص این نمایشگاه به خارجی ها معرفی شده به طوری که این نمایشگاه مورد تایید وزارت اقتصاد کشور ترکیه قرار گرفته و تجار و تولیدکنندگان ترکیه برای حضور در این نمایشگاه از این وزارتخانه یارانه می گیرند.
لازم به ذکر است که این نمایشگاه به دو بخش اصلی صنعت و محصول تقسیم شدهاست به طوری که در بخش صنعت کیه ماشین آلات، فناوری و اتوماسیون مرتبط با تولید، فرآوری، بسته بندی، توزیع، انبارداری و فروش محصولات پروتئینی را شامل می شود.
گفتنی است این نمایشگاه توسط هلدینگ تجارت فراسو برگزار می شود و اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان، انجمن صنایع فرآورده های گوشتی ایران، انجمن واردکنندگان فرآورده های خام دامی، سازمان دامپزشکی کشور و انجمن کارفرمایی صنعت و بسته بندی مواد پروتئینی به عنوان حامیان این نمایشگاه حضور دارند.


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن نازگل
haraz1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
زرفروکتوز1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
تیتر20
آیدین
vioni
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر