چهار شنبه 2 مهر ماه 1399  -  Wednesday, September 23, 2020
pegaheco 1
اخبار
0
دو شنبه 8 خرداد ماه 1391 ساعت 20:41

پرونده 45 واحد لبني روانه تعزيرات شد

فود پرس - مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بيان اينكه پرونده 45 واحد لبني به ارزش 5 میلیارد تومان به تعزیرات حکومتی ارسال شده است گفت: کارخانه‌هاي شیر مکلفند اگر شیر خام را بیش از قیمت مصوب، خریداری کنند قرارداد تسویه حساب با دامداران را ممهور به مهر سازمان‎های صنعت ، معدن و تجارت استان‌ها کنند.

محمدحسین مولاخواه در گفت‌وگو با «مهر» گفت: اگرچه در سال گذشته مجوز افزایش 27 درصدی قیمت محصولات لبنی از سوی دولت صادر شد، اما در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز برخی واحدهای لبنی به بهانه خرید شیر خام به قیمت بیش از قیمت مصوب کارگروه کنترل بازار که نرخ هر کیلوگرم شیر خام را 630 تومان مصوب کرده بود، اقدام به افزایش قیمت کردند. مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: این اقدام خودسرانه واحدهای تولیدی در بازار التهاب ایجاد کرد، بر همین اساس به منظور مجاب کردن صنايع لبني و دامداری‌ها برای رعایت قیمت مجاز قرار بر این شد که نهاده‌های مورد نیاز از جمله ذرت، کنجاله و سویا، تحت مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام و با قیمت ترجیحی در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد. وی تصریح کرد: بر این اساس قیمت‌های مصوب طی بخشنامه‌ای به تمامی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد تا اقدامات کنترلی لازم را در بازار صورت دهند که در نتیجه آن، واحدهای دامداری در 12 استان کشور، قیمت شیر خام را به 630 تومان بازگرداندند. به گفته مولاخواه، در این میان برخی از واحدهای تولیدی نیز که به دلیل عدم‌رعایت ضوابط، قیمت را به اسفند 90 برنگرداندند و پرونده آنها به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
مولاخواه گفت: در 5 استان تهران، اردبیل، همدان، کرمان و یزد، واحدهای متخلف اعم از دامداری و تولیدکننده محصولات لبنی، به دلیل عدم‌رعایت قیمت مجاز شیر خام و محصولات لبنی، به تعزیرات معرفي شده‌اند که البته نام برخی شرکت‌های بزرگ تولیدکننده نیز در اين فهرست قرار دارد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
sobhan
goncheh1
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
vioni
صنایع غذایی مسرور
آیدین
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا