یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
eco 1peminaچاپ و بسته بندی2
اخبار
0
شنبه 3 تير ماه 1391 ساعت 7:26

غضنفری نزدیک‌ترین وزیر به رحیمی/
پشت‌پرده برکناری 2 معاون غضنفری

فود پرس - در همایش روز ملی اصناف رحیمی از غضنفری گفت و غضنفری هم از پشت پرده برکناری 2 معاونش. نوده فراهانی رئیس شورای اصناف هم زبان به گله گشود. در نهایت هم قرار شد جلسه ویژه دولتی‌ها با اصناف برای حل مشکلات برگزار شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، همایش روز ملی اصناف روز پنج شنبه اول تیر با حضور رحیمی معاون اول رئیس جمهور، غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت، نوده فراهانی رئیس شورای اصناف و رادمرد سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صنعت برگزار شد و البته رئیس جمهور برخلاف سالهای گذشته در این نشست حاضر نشد.

* رحیمی: اصناف خودشان "دولت" هستند/ غضنفری نزدیک‌ترین وزیر به من است

معاون اول رئیس‌جمهور با اعلام اینکه غضنفری نزدیک‌ترین وزیر به وی است، گفت: اصناف خودشان دولت هستند.

به گزارش فارس، محمدرضا رحیمی صبح روز گذشته در مراسم روز ملی اصناف اظهار داشت: اصناف خودشان را دست کم نگیرند، اصناف خودشان دولت هستند و در اداره کشور باید احساس مسئولیت کنند.

وی افزود: در هیئت دولت نزدیکترین وزیر به من آقای غضنفری است و او همواره پی‌گیر تمام مطالبات اصناف است.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت گرفتاریهای متعددی دارد و همین که می‌خواهد کار کند ضربه‌های شدیدی از درون و بیرون می‌خورد و ما معتقدیم بدون اصناف نمی‌توان این سختی‌ها را سپری کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اصناف خواسته‌هایی دارند که در هفته آینده جلسه‌ای با آقای فراهانی می‌گذاریم و طرف مقابل آنها را نیز دعوت می‌کنیم تا به مشکلات رسیدگی ‌‌کنیم.

* اذعان غضنفری به سختی تنظیم بازار/ پشت‌پرده تغییر 2 معاون وزیر اعلام شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تنظیم بازار انصافاً کار سختی است گفت: به دلیل سنگینی وظیفه تنظیم بازار، معاونان بازرگانی داخلی را بیش از 2 سال نگه نمی داریم و تغییر اخیر 2 معاون در همین راستا بوده است.

مهدی غضنفری صبح دیروز در مراسم روز ملی اصناف اظهار داشت: به دلیل رابطه خوبی که اصناف با روحانیت، ولایت و نظام دارند، همواره افرادی بوده‌اند تا این رابطه را تضعیف کنند، اما بیشترین حمایت از اصناف در دولت نهم و دهم صورت گرفت چرا که دولت اصناف را از خود می‌داند.

وی افزود: انصافا تنظیم بازار کار خیلی سختی است و هرچقدر هم که بازار کنترل شود، باز هم چند کالایی است که گرانتر باشد و این وظیفه آنقدر سنگین است که معاونان بازرگانی داخلی را 2 سال بیشتر نگه نمی‌داریم و به آنها مرخصی می‌دهیم که از آن جمله می‌توان به تغییر آقای ضیغمی، آقای نکوئی‌مهر و آقای دولت اشاره کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ اصناف به 10 شکل مختلف در نظام توزیع کشور حضور فعال دارند و وظایف مختلفی را انجام می‌دهند که از آن جمله می‌توان به نقش دموکراتیک اصناف و حضور مردمی آنها، توسعه 45 برند فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی، توسعه 70 برند فروشگاه‌های مجازی، توسعه 360 میدان میوه و تره‌بار و ایجاد 75 میدان جدید، ایجاد شهرک‌های صنفی، صنعتی در کشور، حضور بیش از 30 شرکت بزرگ پخش در نظام توزیع مویرگی کشور، حضور 27 هزار شرکت تعاونی مصرف، برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم و فعالیت‌های خدماتی اصناف اشاره کرد.

وی همچنین افزود: در توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای نباید به تغییر تابلو بسنده کرد بلکه باید شعار فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرید آسان باشد.

وی همچنین گفت: به اندازه کافی کنجاله و نهاده‌های دامی وارد کشور شده و در بندر امام است اما به دلیل ضعف لجستیک کشور به تدریج این نهاده‌ها وارد کشور می‌شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار توسعه مکانیزاسیون در نظام توزیع، توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای استاندارد، توسعه اطلاع‌رسانی به مشتریان و همچنین توسعه نظام‌‌های عرضه مستقیم و ساماندهی آنها در کشور شد.

* گله نوده فرهانی از اجرای سلیقه‌ای برخی مصوبات دولت در استان‌ها

رئیس شورای اصناف کشور گفت: برخی مسئولان مصوبات هیئت دولت را در استان‌ها سلیقه‌ای اجرا می کنند.

به گزارش فارس، قاسم نوده فراهانی صبح روز پنج شنبه در مراسم روز ملی اصناف، اظهار داشت: جامعه اصناف کشور 7.5 میلیون شغل در کشور ایجاد کرده‌اند و 17.5 درصد تولید ناخالص ملی به عهده این گروه است.

وی افزود: در دولت نهم و دهم بیشترین حمایت از اصناف شکل گرفته است و اصناف هم در زمان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بیشترین همکاری لازم را برای اجرای این قانون انجام داده است.

رئیس شورای اصناف کشور گفت‌: در حال حاضر 600 هزار واحد تولیدی کوچک و 200 هزار واحد توزیعی در کشور وجود دارد که لازم است از 600 هزار واحد تولیدی حمایت لازم صورت گیرد و همچنین باید توجه داشته باشیم که تسهیلات 250 میلیارد تومانی به آسانی در اختیار اصناف قرار نمی‌گیرد.

نوده فراهانی اظهار داشت:‌ برخی مسئولان مصوبات هیئت دولت را به صورت سلیقه‌ای در استان‌ها اجرا می‌کند.

رئیس شورای اصناف کشور گفت: ما امروز درگیر جنگ اقتصادی هستیم لذا لازم است تعامل، همکاری و برادری بیشتر شود و روحیه بسیجی بیش از قبل وجود داشته باشد.

وی گفت:‌ دشمنان به آخر خط رسیده‌اند و اصناف همواره بازوی نظام و رهبری بوده‌اند و خواهند بود.

* تنظیم بازار به اصناف واگذار شد/ یک میلیون صنف پروانه ندارند

سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تنظیم بازار را به عهده اصناف گذاشته‌ایم.

حسن رادمرد در مراسم روز ملی اصناف اظهار داشت: در کشور 2 میلیون واحد صنفی پروانه‌دار، یک میلیون واحد صنفی بدون پروانه، 8 هزار و 400 اتحادیه صنفی و 330 مجمع امور صنفی وجود دارد.

وی افزود: 3 هزار بازرس، کنترل و نظارت اصناف را از خود اصناف به عهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال ساماندهی یک میلیون واحد صنفی بدون پروانه هستیم، گفت: تنظیم بازار را به عهده خود اصناف گذاشته‌ایم.

رادمرد افزود:‌ در حال حاضر 500 هزار دستگاه مکانیزه فروش در واحدهای صنفی نصب شده است و در سال 91 نیز برای توسعه آنها تلاش می‌کنیم.

سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صنعت با تاکید بر اینکه در راستای توسعه فضای کسب و کار الکترونیک هستیم، گفت: پروانه کسب واحدهای صنفی الکترونیک می‌شود و تا پایان امسال انتخابات اتحادیه‌ها نیز به صورت الکترونیک برگزار می‌شود.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
لاکیدووو
nazgol
haraz1
mihan
pegah2
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
tabiat
shirinvatan
زرفروکتوز1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی دلوسه
tejarat talaie
تیتر20
vioni
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
حلبچی