چهار شنبه 25 فروردين ماه 1400  -  Wednesday, April 14, 2021
pegahچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برتر
1
سه شنبه 9 دى ماه 1393 ساعت 10:25

با همکاری سازمان غذا و دارو و استاندارد

کلیه آبلیموهای بی کیفیت از سطح بازار جمع آوری می شود/ مردم فقط آبلیمو با مارک معتبر بخرند

فود پرس – با همکاری سازمان غذا و دارو و انجمن صنفی صنایع آبلیمو طی سه ماه آینده تمامی آبلیموهای غیراستاندارد از سطح بازار جمع آوری می شود.

رویا جعفری شاهی، دبیر انجمن صنفی صنعت آبلیمو در گفت و گو با خبرنگار فود پرس، ضمن بیان مطلب فوق افزود: پیرو بازررسی های مداوم انجمن  و با همکاری سازمان غذا و دارو  برنامه ریزی جامعی برای کنترل کیفی آبلیمو انجام شده به طوری که می توان گفت آبلیموهای موجود در بازار از سطح کیفی قابل قبولی برخوردار خواهند شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه عده ای تولیدکننده با استفاده از کنسانتره لیمو، مصرف کننده را فریب داده و بر روی لیبل های خود از اسم آبلیموی طبیعی استفاده می کنند که این امر برخلاف مقررات سازمان غذا و دارو است.

دبیر انجمن صنفی صنعت آبلیمو ضمن قدردانی از زحمات سازمان غذا و دارو سازمان ملی استاندارد در همکاری و همراهی با تولیدکنندگان آبلیمو گفت: تدبیر مدیران سازمانهای نظارتی از جمله هدایت حسینی مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی و آرایشی و بهداشتی سازمان  غذا و دارو  و وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد باعث شد تا مشکل به وجود آمده در خصوص تولید و توزیع آبلیموی بی کیفیت به بحران نامنی غذایی تبدیل نشود و با برگزاری جلسات متعدد راهکاری برای افزایش کیفیت آبلیمو در کشور به دست آید.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا دو ماه آینده آبلیموی طبیعی از آبلیموی غیر طبیعی قابل تشخیص می شود.

جعفری شاهی با بیان اینکه از کلیه کارخانجات تولید کننده آبلیمو خواسته شده تا تلاششان را به منظور بهبود کیفیت آبلیموی تولیدی افزایش دهند گفت: مردم فقط آبلیموهای شناخته شده و با برند معروف را خریداری کنند و از خرید مارک های متفرقه و بسته بندی های بی نام و نشان به ویژه در میوه فروشی ها به طور جدی خودداری کنند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
mihan
nazgol
tabiat
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah2
زرفروکتوز1
shirinvatan
لاکیدووو
goncheh1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
tejarat talaie
vioni
گروه صنعتی نان سحر
حلبچی
آیدین
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور