چهار شنبه 23 آبان ماه 1397  -  Wednesday, November 14, 2018
eco 1مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markkety
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 28 مرداد ماه 1397 ساعت 14:33

عرضه ۲۵ هزار رأس دام عشایری برای ذبح در عید قربان/ اختصاص ۶۴ میلیارد تومان درآمد مالیاتی به عشایر

مواد غذایی> رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۲۰ تا ۲۵ هزار رأس دام عشایری برای ذبح در عید قربان در سراسر کشور توزیع می‌شود که ۶ تا ۷ هزار رأس آن در استان تهران توزیع خواهد شد.

کرمعلی غندالی در نشست خبری در محل سازمان امور عشایر ایران به عرضه ۲۰ تا ۲۵ هزار رأس دام عشایر در کل کشور به ویژه در کلان‌شهرها برای ذبح در عید قربان خبرداد و گفت: از این میزان ۶ تا ۷ هزار رأس دام سبک در ۶۴ غرفه در استان تهران عرضه خواهد شد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد وضعیت چرای دام عشایر در مراتع کشور گفت: ۳۸ میلیون هکتار از مراتع کشور متعلق به عشایر است و ۲۸ درصد دام سبک و ۴ درصد دام سنگین موجود در کشور توسط عشایر تأمین می‌شود. 

توزیع کنسانتره و علوفه دستی برای جلوگیری از چرای بی رویه دام عشایر

وی افزود: همچنین برای حذف استفاده از علوفه خام، برنامه‌ای در دستورکار داریم تا با توزیع کنستانتره و علوفه آماده تا حدی از چرای بی‌رویه دام عشایر در مراتع کشور خودداری کنیم و به ازای مصرف ۶ کیلوگرم علوفه، یک کیلوگرم گوشت را در دام عشایری افزایش دهیم. 

غندالی همچنین به این نکته اشاره کرد:‌‌ هم‌اکنون ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار تن کنسانتره در داخل کارگاه‌ها و کارخانه‌های تشکل‌های عشایری در سراسر کشور ایجاد شده است. 

بازسازی سالانه ۶۶ هزار کیلومتر ایل راه عشایری

وی ساماندهی کوچ در عشایر را یکی از اولویت‌های سازمان امور عشایر برشمرد و افزود: بازسازی زیرساخت‌ها از جمله ایل‌راه‌ها در دستورکار است و قرار است تا هر سال ۶۶ هزار کیلومتر از ایل‌راه‌ها مرمت شود که این مهم برعهده سازمان امور عشایر کشور است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین از تأمین ۶۰۰ دستگاه تانکر آب‌رسانی سیار به صورت دائم بر سر راه کوچ عشایر خبر داد و گفت: سیاست ما این است که با ایجاد و حفر چاه‌هایی بر سر راه کوچ عشایر، آب مورد نیاز را برای این قشر تأمین کنیم. 

پنل خورشیدی و کپسول گاز جایگزین سوخت فسیلی برای عشایر می‌شود

یکی دیگر از نکاتی که همواره دغدغه سازمان جنگلها و سازمان امور شایر است، استفادها از چوب درختان جنگلی و سوخت فسیلی توسط عشایر است که به طبیعت آسیب می‌زند و در همین راستا رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت:‌ برنامه‌هایی برای جایگزین کردن سوخت فسیلی برای عشایر داریم که نمونه آن توزیع کپسول و همچنین پنل خورشیدی است. 

غندالی از امضای تفاهم نامه‌ای با وزارت نیرو برای تأمین ۷۵ هزار پنل خورشیدی ظرف پنج سال برای خانواده‌های عشایری خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰ هزار خانوار عشایری مجهز به پنل خورشیدی شده‌اند. 

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان به سرمایه در گردش عشایر

وی همچنین از اختصاص ۲۰۷ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در سال ۹۶ برای کمک به نیازهای عشایر خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۷ بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای سرمایه در گردش تولید گوشت از جمله خرید علوفه و سایر خدمات به عشایر اختصاص یابد. 

اختصاص ۶۴ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین از اختصاص ۳۰ درصد از کل مالیات ارزش افزوده کشور به روستائیان، بخشداری‌ها و عشایر کشور خبر داد و گفت: برای نخستین بار از این محل به عشایر اعتبار تخصیص داده شده است که رقم آن ۶۴ میلیارد تومان است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال مبلغ اختصاص داده شده به عشایر به ۱۰۰ میلیارد تومان برسد. 

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زر فروکتوز
شیرین عسل1
haraz1
روغن نازگل
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
آیدین
آرد سازی پوسان
vioni
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
زر ماکارون
صنایع غذایی ب آ
جوان
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
فودیار
اقتصاد سبز
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
www.addlikebutton.net