یک شنبه 30 شهريور ماه 1399  -  Sunday, September 20, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 6 دى ماه 1395 ساعت 11:52

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران:/

دست رد کارخانه‌های رب به گوجه‌فرنگی‌های انباشت شده

صنایع غذایی> در حالی با انباشت گوجه فرنگی‌های رسیده در بازار و افت قیمت این محصول مواجه هستیم که با توجه به تعطیلی کارخانه‌های کنسرو رب گوجه فرنگی و فعالیت فصلی آنها، امکان کنسرو این محصول وجود ندارد.

محمد میررضوی - دبیرکل سندیکای صنایع کنسرو ایران -  درباره انباشت گوجه‌فرنگی و افت قیمت این محصول در بازار و امکان کنسرو این محصول غذایی، اظهار کرد: کارخانه‌های کنسرو رب گوجه فرنگی به صورت فصلی کار می‌کند و دوره زمانی مربوط به فعالیت آنها از اردیبهشت ماه تا پایان تابستان است.

وی ادامه داد: گوجه فرنگی انبار شده مربوط به شهرهای گرمسیری ایران از جمله بندرعباس و بوشهر است و باید بدانیم که در هیچ مقطع زمانی تا این حد قیمت گوجه فرنگی کاهش پیدا نکرده است.

میررضوی با تاکید بر اینکه امکان فعالیت کارخانجات کنسرو رب گوجه فرنگی در این مقطع زمانی وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به اینکه کارخانجات به صورت فصلی فعالیت می‌کنند و کارگران آنها نیز به صورت فصلی استخدام می‌شوند در حال حاضر شرایط فعالیت آنها وجود ندارد مگر اینکه دولت تدبیری در این زمینه بیاندیشد تا ضرر و زیان مربوط به بخش‌های مختلف جبران شود، چرا که کارخانه‌ها در حال حاضر تعطیل هستند و دستگاه‌های خود را شست‌وشو داده‌اند و کارگران‌شان در مرخصی فصلی به سر می‌برند و در شغل‌های دیگری فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: همانگونه که دولت در مورد پرتقال‌های سرمازده تصمیم‌گیری کرد و با تامین اعتبار تا حد ممکن از خسارت وارده به باغداران جلوگیری شود باید در مورد گوجه فرنگی نیز چنین تدبیر مشابهی اتخاذ شود، چرا که با توجه به رسیده بودن گوجه فرنگی‌ها در مقطع زمانی فعلی امکان انبار آنها نیز وجود ندارد.

 به دلیل انباشت تولید گوجه‌فرنگی، قیمت این محصول در مغازه‌های سطح شهر کاهش یافته است؛ به وطریکه حدود یک ماه قبل قیمت گوجه‌فرنگی به ازای هر کیلوگرم ۴۰۰۰ تومان بود که طی روزهای اخیر به کیلویی ۵۰۰ تا هزار تومان کاهش یافته است.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah4
nazgol
haraz1
sobhan
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور