چهار شنبه 27 دى ماه 1396  -  Wednesday, January 17, 2018
eco 1مه کامه
بازار
1
یک شنبه 26 دى ماه 1395 ساعت 9:19

روند نزولی میزان موجودیهای روغن پالم در مالزی

میزان موجودیهای روغن پالم مالزی هنوز هم کم است و جمع کل میزان موجودیهای ذخیره سازی شده روغن پالم مالزی در پایان ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ فقط 1.67 میلیون تن بود. 

به گزارش Oilworld.biz ، این ۱ میلیون تن کمتر از میزان موجودیهای سال گذشته و پایین ترین میزان موجودی برای این زمان از فصل در طی ۶ سال گذشته بشمار می رود. باید به این نکته اشاره کنیم که میزان تولید روغن پالم مالزی برای اولین بار در ۱۲ ماه گذشته بیشتر از سال گذشته بود و انتظار می رود که میزان تولید در ماههای آینده نیز بیشتر از سال گذشته باشد.

ما پیش بینی می کنیم که جمع کل میزان موجودیهای ذخیره سازی شده و صادرات روغن پالم مالزی در حد فاصل میان ماه ژانویه تا ماه مارس سال ۲۰۱۷ کمتر از سال گذشته می باشد. میزان تقاضای جهانی برای روغن پالم مالزی در ۱۰ روز اول ماه ژانویه سال جدید میلادی افزایش پیدا کرد.

بنا به آمارهای رسمی Intertek میزان صادرات روغن پالم مالزی از اوایل تا ۱۰ ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ در حدود ۸% افزایش داشته است. آمارهای SGS نیز حاکی از افزایش ۱۱درصد صادرات روغن پالم مالزی در همین تاریخ را دارد . به نظر ما میزان موجودیهای ذخیره روغن پالم در ۳ ماه بین آوریل تا مارس سال ۲۰۱۷ همچنان کاهش خواهد یافت و در ۳ ماه آوریل تا ژوئن میزان موجودیها شروع به افزایش می نماید و لیکن میزان موجودیها تا قبل از ماه اگوست سال ۲۰۱۷ نسبت به سال گذشته افزایش پیدا نخواهد کرد.

در ۹ ژانویه قیمتهای روغن پالم در بازار بورس مالزی روند صعودی داشت و این روند در اکثر ساعات کاری امروز تداوم داشت و لیکن درست قبل از پایان روند کاری قیمتها تحت فشار قرار گرفت . میزان تولید روغن پالم مالزی در طی سال ۲۰۱۷ افزایش بسیار چشمگیری خواهد داشت بخصوص از ماه آوریل به بعد کمیسیون روغن پالم مالزی امروز آمارهای تولید روغن پالم مالزی را منتشر کرد.

پیرو این آمار میزان تولید روغن پالم مالزی در ماه دسامبر 1.47 میلیون تن بود . ما در آغاز ماه دسامبر تخمین زده بودیم که میزان تولید روغن پالم مالزی اندکی بیشتر از 1.5 میلیون تن خواهد بود و همچنین پیش بینی کرده بودیم که جمع کل میزان موجویهای روغن پالم مالزی در پایان ماه دسامبر 1.65 میلیون تن خواهد بود . میزان کاهش تولید ، صادرات و موجودیهای روغن پالم مالزی بسیار زیاد است (در طی سال ۲۰۱۶) .

میزان موجودیهای ذخیره سازی شده روغن پالم کرنل مالزی بسیار کم است . در ماه دسامبر میزان تولید روغن پالم کرنل به ۱۶۰ هزار تن تنزل پیدا کرد این پایین ترین میزان تولید پالم کرنل مالزی در ۹ سال گذشته می باشد.

منبع : انجمن روغنکشی

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
zarforoktoz
تلگرام فودپرس
shirinasal3
روغن نازگل
farda
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
اقتصاد سبز
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
زر ماکارون
تیتر20
تک ماکارون
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
BA
جوان
صنایع غذایی دلوسه
فودیار
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
www.addlikebutton.net