یک شنبه 3 شهريور ماه 1398  -  Sunday, August 25, 2019
pegaheco 1
اخبار
0
یک شنبه 26 آذر ماه 1391 ساعت 5:27

رییس سازمان دامپزشکی:

گوشتهای وارداتی مشکل بهداشتی و شرعی ندارند/ناظران واردات گوشت مورد اطمینان هستند

رییس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر تضمین سلامت گوشت‌های وارداتی به کشور تصریح کرد: ناظران بهداشتی اعزامی سازمان دامپزشکی به کشورهای صادرکننده گوشت به ایران کاملا مورد تایید و اطمینان سازمان دامپزشکی هستند و بر کشتار و بسته‌بندی گوشت‌های وارداتی نظارت کامل دارند.


سید محسن دستور در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به صادرات گوشت برزیلی به 68 کشور دنیا تصریح کرد: تاکنون گوشت‌های وارداتی از همه کشورها از جمله برزیل مشکل بهداشتی و شرعی نداشته است.

وی افزود: برزیل در فهرست کشورهای گروه اول از نظر ناچیز بودن مخاطرات بیماری جنون گاوی است اما با این وجود سازمان دامپزشکی با پیگیری پروتکل‌های بهداشتی، نظارت مستقیم کارشناسان دامپزشکی و همچنین بازرسی کامل قبل از کشتار، سلامت گوشت‌های وارداتی برزیلی از نظر بیماری‌های مختلف واگیردار و قابل انتقال بین انسان و دام از جمله بیماری جنون گاوی را تامین می‌کند.


گوشتهای وارداتی در حضور ناظران کشتار و بسته‌بندی می‌شود
 

رییس سازمان دامپزشکی کشور درباره‌ی این‌که "به گفته یکی از ناظران بهداشتی سازمان دامپزشکی گوشت‌های وارداتی بسته‌بندی شده و آماده ارسال به ایران هستند و ناظران نظارتی بر کشتار و سلامت دام‌ها ندارند" تصریح کرد: قطعا چنین چیزی نیست و سازمان دامپزشکی این موضوع را تایید نمی‌کند چراکه گوشت‌های وارداتی در حضور ناظران دامپزشکی اعزامی ایران کشتار و بسته‌بندی می‌شود.

دستور تاکید کرد: واردات گوشت به ایران براساس مقررات بهداشتی دامپزشکی ایران و هم‌چنین پروتکل‌های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی دام (OIE) صورت می‌گیرد.

به گفته‌ی وی گوشت‌های وارداتی قبل از کشتار، حین کشتار و پس از کشتار مورد نظارت بهداشتی قرار می‌گیرند و در چند مرحله سلامت آنها در کشور مبدأ، قرنطینه ایران و از سوی ناظران دامپزشکی نیز مورد بررسی و کنترل قرار می‌گیرد لذا اگر در محموله‌ی وارداتی هم سهل‌انگاری صورت گیرد در مرحله‌ی بعدی با نظارت‌های دقیق مشخص خواهد شد.


تقاضای واردات گوشت از کشورهای آفریقایی

رییس سازمان دامپزشکی کشور خاطر نشان کرد: واردات گوشت قرمز از کشور‌هایی که مورد تایید سازمان دامپزشکی ایران و سازمان بهداشت جهانی دام هستند صورت می‌گیرد کما این‌که اکنون از برخی کشور‌ها از جمله کشورهای آفریقایی تقاضای واردات گوشت قرمز را داریم اما این تقاضاها پس از ارزیابی در سازمان‌ها مورد تایید واقع نشده‌اند.

وی تاکید کرد: ناظران بهداشتی اعزامی ایران به کشور‌های صادر‌کننده گوشت مورد تایید و اطمینان سازمان دامپزشکی هستند.

مجوز جدیدی برای واردات گوشت مرغ از ترکیه صادر نشد
 

دستور درباره واردات گوشت مرغ از ترکیه خاطر نشان کرد: مقدار جزیی از قرار‌داد‌های قبلی در حال واردات است که محدود بوده و مجوز جدیدی برای واردات گوشت مرغ از ترکیه نداریم.

هفته اخیر در پی مرگ یک راس گاو برزیلی در ایالت "پارانا" بر اثر بیماری جنون گاوی، کشور ژاپن واردات گوشت از برزیل را ممنوع اعلام کرد و در کشور ما نیز در پی نگرانی‌های ایجاد شده از سلامت گوشت‌های وارداتی از برزیل، سازمان دامپزشکی برای احتیاط بیشتر واردات گوشت از این ایالت برزیلی را ممنوع اعلام کرد. همچنین انهدام چهار کانتینر گوشت واداتی برزیلی که به دلیل ماندن در در گمرک بندرعباس تاریخ مصرف آن گذشته بود، بیشتر بر این نگرانی‌ها دامن زد.
 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
ghoncheh
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
haraz1
پگاه
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
vioni
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
تیتر20
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون