شنبه 14 تير ماه 1399  -  Saturday, July 4, 2020
eco 1pegah
اخبار
0
سه شنبه 5 دى ماه 1391 ساعت 3:59

افتتاح کارخانه تولید شکر خام با حضور رئیس جمهور در خوزستان

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر دهخدا از افتتاح و بهره برداری از دو پروژه این شرکت در خوزستان با حضور رئیس جمهور خبر داد.

فریبرز کریمی زند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امروز همزمان با ورود رئیس جمهور به استان خوزستان دو پروژه مهم این شرکت توسط ایشان افتتاح می شوند.

وی افزود: افتتاح کارخانه‌ 100 هزار تنی شکر خام و کارخانه 175 هزار تنی تصفیه شکر سفید از پروژه های قابل افتتاح در شرکت کشت و صنعت نیکشر دهخدا هستند.

کریمی زند گفت: با راه اندازی این کارخانه ظرفیت اسمی تولید شکر از نیشکر در کشور به یک بیش از یک میلیون تن در سال می رسد.

وی با بیان اینکه این واحد با سرمایه پنج هزار میلیارد ریال برای دو هزار و 200 نفر فرصت شغلی ایجاد کرد، افزود: عملیات اجرایی این واحد از اوایل دهه 80 آغاز به کار کرد اما به علت تخصیص ندادن اعتبار تا سال 89 بلا تکلیف بود که از سال 89 با تخصیص اعتبار عملیات اجرایی آن به طور رسمی آغاز شد.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر دهخدا گفت: کارخانه شکر دهخدا هفتمین کارخانه تولید شکر از نیشکر در خوزستان پس از کارخانه های  فارابی، امیر کبیر، میرزاکوچک خان، امام خمینی، سلمان فارسی و دعبل خزایی است.

کریمی زند با اشاره به افزایش 300 درصدی میزان کشت نسبت به سال گذشته، افزود: پیش بینی می‌شود امسال 800 هزار تن نیشکر برداشت شود.

وی ادامه داد: متوسط برداشت نیشکر در سال گذشته 125 تن در هکتار بوده که امسال پیش‌بینی می‌شود این رقم با وجود تمام آسیب‌های ناشی از شوری آب به بیش از 115 تن در هکتار برسد.

کریمی زند دهه سوم عمر توسعه نیشکر را دهه تکمیل این صنعت نام برد و بیان کرد: خوزستان در شاخص راندمان نیشکر در مقیاس تن در هکتار در جایگاه نخست کشور است.

کشت و صنعت نیشکر دهخدا از مجموعه کشت و صنعت‌های تابعه شرکت توسعه نیشکر و صنایع ایران است که مساحت اراضی این کشت و صنعت بیش از 11 هزار و 220 هکتار است. این واحد تولیدی صنعتی در شمال اهواز و در کیلومتر 20 جاده اهواز ـ اندیمشک، در میان رودخانه کارون و جاده مزبور قرار دارد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah3
nazgol
شیرین عسل1
haraz1
goncheh1
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
آیدین
ارسال پیامک
تیتر20
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران