یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
eco 1چاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 23 آذر ماه 1399 ساعت 13:6

افزایش ۲۸۱ درصدی یارانه نهاده ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی در لایحه بودجه ۱۴۰۰

کشاورزی> اعتبارات یارانه نهاده ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی به غیر از گندم در لایحه بودجه سال آینده ۲۸۱.۵ درصد نسبت به سال ۹۹ رشد نشان می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارتخانه ضمن بیان این مطلب افزود: دولت یارانه نهاده ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی به غیر از گندم از محل اعتبارات هزینه ای ملی وزارت جهاد کشاورزی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را ۲۴۸۰ میلیارد نومان پیش بینی کرده است.

حسن قاسمی اظهار داشت: این رقم در بودجه سال ۹۹ در همین ردیف ۶۵۰ میلیارد تومان بود.

وی گفت: دولت برای خرید تضمینی گندم و یارانه نان نیز از محل دیگر یعنی از ردیف ۱۶ جدول تبصره (۱۴) لایحه بودجه ۱۴۰۰ مبلغ ۲۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده ضمن آن که درسال ۱۴۰۰ با تصمیمات هیات وزیران علاوه بر اعتبار فوق، منابع لازم برای خرید گندم از محل تسهیلات بانکی و منابع داخلی شرک بازرگانی دولتی ایران نیز تامین خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای ساماندهی تولید و خرید تضمینی چای ۲۰۰ میلیارد تومان در جدول مصارف هدفمندسازی یارانه ها، موضوع تبصره (۱۴) از سوی دولت در لایحه ۱۴۰۰ پیشنهاد شده که نسبت به رقم ۱۶۰ میلیارد تومان سال ۹۹ در همین ردیف ۲۵ درصد رشد نشان می دهد.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی درباره یارانه خرید واکسن و واکسیناسیون دام گفت: اعتبارات واکسن و واکسیناسیون دام در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجموع ۶۵۰ میلیارد تومان لحاظ شده که حاکی از افزایش ۱۹۶.۴ درصدی نسبت به سال ۹۹ است.

وی ادامه داد: از مبلغ یاد شده ۳۰۰ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات هزینه ای ملی دامپزشکی کشور و ۳۵۰ میلیارد تومان دیگر از محل ردیف ۲۰ جدول مصارف هدفمندسازی یارانه ها برای واکسن و واکسیناسیون پیش بینی شده است.

قاسمی با بیان این که در بخش اعتبارات هزینه ای ملی برای نخستین بار ردیف جدیدی به عنوان یارانه سود تسهیلات تولید و صادرات زعفران در لایحه بودجه سال آینده ایجاد شده است، اظهار داشت: یارانه سود تسهیلات تولید و صادرات زعفران در این لایحه از سوی دولت ۳۰ میلیارد تومان لحاظ شد.ه است

وی همچنین از اختصاص اعتبارات هزینه ای به مبلغ ۶ میلیارد تومان برای پرداخت پرسنلی شرکت سهامی هواپیمایی خدمات ویژه در ذیل اعتبارات هزینه ای شرکت مادر تخصصی خدمات برای نخستین بار در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی به سهم ۲۱۲۰ میلیارد تومانی دولت در تقویت صندوق بیمه کشاورزی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اشاره کرد و اذعان داشت: این مبلغ به صورت نقدی یا اسناد خزانه اسلامی اختصاص می یابد.

وی درباره اعتبارات تولید و اشتغال گفت: در ردیف ۲۳ جدول تبصره (۱۴) مبلغ ۷ هزار میلیارد تومان بابت تولید و اشتغال (بند الف تبصره ۱۸) برای کل کشور در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده که سهم بخش کشاورزی پس از تصویب این لایحه از سوی سازمان برنامه و بودجه مشخص می شود.

قاسمی با بیان این که در تبصره (۱۹) لایحه بودجه ۱۴۰۰ در قالب اجرای ماده (۲۷) قانون الحاق (۲) دستگاه های اجرایی مکلف شدند شرایط واگذاری طرح های جدید، نیمه تمام و آماده بهره برداری را فراهم کنند، افزود: این واگذاری از طریق انعقاد قرارداد یا مشارکت با بخش خصوصی، تعاونی، شهرداری و دهیاری خواهد بود.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به این تبصره، ۴۲ پروژه به ارزش ۲۵۲ میلیارد تومان برای شرکت شهرک های کشاورزی به منظور واگذاری پیش بینی شده است.

وی از نکات جدید دیگر در لایحه بودجه سال آینده به اختصاص ۳۰ درصد اعتبارات حاصل از اخذ آب بهای چاه های کشاورزی مجاز فاقد کنتور هوشمند برای اجرای طرح های افزایش بهره وری آب به وزارت جهاد کشاورزی در قالب بند (ه) تبصره (۸) اشاره کرد.

قاسمی گفت: در صورت تصویب از سال آینده بر اساس بند (الف) تبصره (۳) لایحه بودجه ۱۴۰۰ سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نیز مجاز به استفاده از تسهیلات تامین مالی خارجی ( فاینانس) برای تجهیز آزمایشگاه های خود می شود.

وی با اشاره به جزو (۳) بند (الف) لایحه بودجه ۱۴۰۰ اذعان داشت: بر این اساس پیش بینی شده است، تسهیلات ارزی و ریالی از طرف بانک های عامل به سرمایه گذاران بخش خصوصی، تعاونی و نهادهای غیر دولتی علاوه بر کارخانجات چغندرقند به کل طرح های صنایع تبدیلی و تکمیلی اختصاص یابد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah2
لاکیدووو
mihan
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
nazgol
shirinvatan
haraz1
tabiat
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
tejarat talaie
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
حلبچی
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
vioni