یک شنبه 11 خرداد ماه 1399  -  Sunday, May 31, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
شنبه 15 آبان ماه 1395 ساعت 12:37

معاون وزیر جهاد کشاورزی:/

صرفه جویی 500هزار تنی خوراک دام با اجرای طرح کاهش سن کشتارمرغ

کشاورزی> معاون امور تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی از اجرای طرح کاهش سن کشتار مرغ از آذرماه سال جاری خبر داد و گفت : با اجرای این طرح 500 هزار تن در مصرف خوراک دام صرفه جویی می شود.

حسن رکنی در گردهمایی معاونان تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان های کشور در بابلسر با اشاره هزینه های70 درصدی خوراک در تولید مرغ افزود: با اجرای طرح کاهش سن کشتار مرغ ، صرفه جویی مناسبی در مصرف خوراک طیور به دست می آید.
وی به تولید سالانه 2 میلیون و 100هزار تن گوشت مرغ و یک میلیون تن تخم‌ مرغ در کشور اشار کرد و گفت: سالانه 8 میلیون تن خوراک طیور در کشور نیاز است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: دستورالعمل کاهش وزن کشتار مرغ ارسال شده که براساس آن از ابتدای آذرماه امسال عملیاتی می شود.
وی با بیان اینکه صاحبان مرغداری ها، تعاونی و اتحادیه ها نسبت به اجرای این طرح اتفاق نظر دارند، توضیح داد: همزمان با اجرای طرح، کشتار مرغ با وزن یک کیلو 800 گرم تا 2کیلو و 200گرم انجام شود و تا پایان سال جاری نیز کشتار مرغ به وزن یک کیلو و 200 گرم کاهش یابد.
وی تصریح کرد: تولید مرغ 36روزه با وزن بسته بندی شده یک کیلو و200گرم مورد نظر بازار صادراتی است و به طور یقین با کم شدن وزن مرغ و تعداد روزهای پرورش ، مصرف نهاده ها از جمله دان و دارو کم شده و درنتیجه هزینه تولید نیز کاهش می یابد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: با توجه به زیر ساخت های موجود در حوزه تولید و نیاز کشورهای همسایه به گوشت مرغ ، در صورت بهره برداری کامل از تمام زیر ساخت ها و تولید مرغ با وزن و سن کم تعیین شده، می توانیم نقش فعال تری در بازارهای جهانی داشته باشیم.

رکنی با اشاره به اینکه سال گذشته 70 هزار تن مرغ به بازارهای هدف صادر شد، اظهار کرد: در شش ماهه امسال 40 هزار تن مرغ به بازارهای هدف صادر شده که با استمرار این روند صادرات تا پایان سال جاری به 80 هزارتن خواهد رسید.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین به وجود مشکلات بیمه ای در صنعت دامداری و مرغداری اشاره کرد و گفت: باید رویکرد بیمه ای به سمت بخش خصوصی سوق پیدا کند و با تشکیل کارگروه مناسب در این راستا چاره اندیشی شود. 
وی به اهمیت پرداخت به موقع غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: اصلاح قوانین بیمه معمولی و تکمیلی دام وطیور بررسی شده است که صندوق بیمه کشاورزی باید نسبت به اجرای آن اقدام کند.
گردهمایی 2 روزه معاونان تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان های کشور با هدف بررسی نحوه اجرای طرح کاهش سن ، وزن و کشتار مرغ گوشتی ، راهبردهای کلی صندوق بیمه کشاورزی در خصوص دام، طیور و آبزیان و ارائه گزارش اقتصاد مقاومتی حوزه دام و طیور جهاد کشاورزی از امروز آغاز شد و تا فرداد ادامه دارد.

منبع:ایرنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
pegah3
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ارسال پیامک
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران